Betboo yeni giriş

Kursiyerler hem öğrendi hem öğrencileri sevindirdi

Resim ve karakalem kursuna giden kursiyerler, bir anaokulunun duvarına masal kahramanları çizdi. El becerilerini geliştiren kursiyerler, çocukların da sevinmesine vesile oldu.

Kursiyerler hem öğrendi hem öğrencileri sevindirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kaynarca Anaokulu'nun duvarları, yine belediyenin Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’de yetenek sınavına hazırlanan resim ve karakalem kursiyerleri, kurs öğretmeni ile birlikte boyandı. Türk masallarında yer alan Keloğlan, Nasrettin Hoca, Hacivat ve Karagöz gibi kahramanların figürlerinin çizildiği anaokulu duvarları, hazırlık öğrencileri tarafından özenle işlendi. Kurs öğretmeni Fikret Başıbüyük ile birlikte her gün kursiyerler anaokuluna giderek duvarlardaki figürleri boyuyor. 

TECRÜBE KAZANIYORLAR
Hazırlık kursuna gelen Hatem Meltem Coşkun, yetenek sınavlarına girmek için bir kaç ay önce MABESEM’de resim ve karakalem kursuna gelmeye başladığını söyleyerek, “10 gündür anaokulunun duvarlarını boyuyoruz. Bu işi yapmak benim için çok keyifli. Çünkü bu şekilde öğrendiklerimi daha iyi pekiştiriyorum. Tecrübe kazanıyorum. Öğretmenimiz burada bizimle tek tek ilgileniyor. Bundan dolayı da kurs öğretmenimiz başta olmak üzere bize bu imkanı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

MASAL KAHRAMANLARI TANITILIYOR
Resim Kursu Öğretmeni Fikret Başıbüyük ise, "20’ye yakın hazırlık kursu öğrencimiz bulunmaktadır. Her gün 1-2 öğrencimiz ile birlikte buraya gelerek anaokulunun duvarlarındaki figürleri boyuyoruz. Hem okulumuzu güzelleştiriyoruz, hem de minik öğrencilerimize Türk masallarındaki kahramanlarımızı tanıtıyoruz. Buraya gelen kursiyerlerimizde bir nevi staj görmüş oluyorlar” diye konuştu. 

Kaynarca Anaokulu’nun minik öğrencileri duvardaki Keloğlan ve Nasrettin Hoca  resmini çok sevdiklerini ve okullarının çok güzel olduğunu söyledi.

Yazar: Haberci
mabesem kursiyerler kaynarca anaokulu malatya haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş