Betboo yeni giriş

Muhteşem Yüzyıl'da Kösem Sultan'ı canlandıracak Beren Saat'e rekor ücret

Osmanlı Tarihi'nin güçlü kadın sultanlarından olan Kösem Sultan'ı dizide canlandırmak için daha önce 'Bihter' rolüyle eşinin yeğeni ile aldatan Beren Saat seçildi. Tartışılan dizi için Beren Saat'e rekor para verilecek. Kösem Sultan hakkında bilmedikleriniz. Muhteşem Yüzyıl Kösem neden eleştiriliyor? Kösem Sultan Sultan Süleyman'ın nesi oluyor? Beren Saat neden seçildi?

Muhteşem Yüzyıl'da Kösem Sultan'ı canlandıracak Beren Saat'e rekor ücret

Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından birisi olarak kabul edilen Kösem Valide Sultan, romanlara, tiyatro oyunlarına ve opera eserlerine konu olmuştu. Şimdi Muhteşem Yüzyıl Kösem adında diziye konu oluyor. Rolünü ise tartışılan bir isim olan Beren Saat üstlendi. Saat daha önce Bihter karakteriyle ekranlara çıkmış ve eşini yeğeni ile aldatan bir rol üstlenmişti. Şehitler için tepki çeken paylaşım yapan Beren Saat'e rekortmen olacak para verilecek. 

Yaklaşık 1 yıldır hazırlıkları süren Kösem Sultan dizisi için başrolde Beren Saat'in olması kesinleşti. Yapım şirketiyle anlaşma imzalayan Beren Saat, rolü canlandırmak için rekor bir para alıyor. Dizi için haftalık 90 bin TL’ye anlaşan Saat ayda toplam 360 bin TL kazanacak. Böylece Beren Saat yeni sezonun en çok para kazanan kadın oyuncusu olacak. 

Beren Saat, daha önce oynadığı roller nedeniyle bu diziye yakışmadığı düşünülüyor. Öpüşme sahnesi.

KÖSEM SULTAN KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN'IN NESİ
Kösem Sultan ile Kanuni Sultan Süleyman arasında bir bağ var. Kösem Sultan, Sultan Süleyman'ın torununun torununun eşi olarak biliniyor. Kösem Sultan I. Ahmed'in eşi, III. Mehmed'in gelinidir.

TARİHİ HATALAR YAPILMIŞTI
İlk bölümü geçtiğimiz hafta yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem, Osmanlı dönemindeki saray hayatına yönelik bazı hatalarla izleyicinin karşısına çıkmıştı. Diziyi izleyenler, "Osmanlı da bir padişah ne saraydakilere nede halka kullarım diye hitap etmez. Yine tam rezaletsiniz" "Amaç, Osmanlı'yı küçük göstermek" ve "Osmanlı Devletini Osmanlı gibi değilde Bizans gibi anlatan cahiller gidin biraz Osmanlı tarihini okuyun öyle dizi yapın" gibi tepkiler almıştı. 

DİZİLERİN TÜRK ÜLKELERİNDE ETKİSİ
Muhteşem Yüzyıl dizisi Bosna, Kosova gibi Türk kökenli ülkelerde üzüntüyle karşılanıyor. Öyle ki, bir dönem Osmanlı toprakları olan bu ülkeler, imparator ve sultanların yaşantısını en iyi bilen ülkeler. Bu tür dizilerle, karakterlerin olduğundan farklı gösterilmesi, burada yaşayan insanları üzüyor. Hala Osmanlı'dan günümüze gelen örf ve adetleri yaşatan bu ülkeler, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin Türklere oldukça büyük zarar verdiğini ve yanlış anlatıldığını savunuyor.

İKİNCİ BÖLÜMÜ YAYINLANIYOR
Yapımını TIMS’in, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem, ikinci bölümüyle Perşembe günü ekrana geliyor. Başrollerini Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu’nun paylaştığı dizi Kösem’in aşkla, kanla, güç savaşlarıyla, büyük zaferler ve ağır yenilgilerle geçen hayatını konu ediniyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem’e bu hafta Safiye ve Ahmed arasındaki iktidar savaşı damga vuruyor. 

 

Yazar: Haberci
beren saat ücreti muhteşem yüzyıl kösem muhteşem yüzyılın yurtdışında etkisi kösem sultan sultan süleymanın nesi kösem sultan hakkında
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş