Betboo yeni giriş

Suriyeli Sena bebeğin ölümü artık son olsun, cansız bedeni Ayla gibi kıyıya vurdu

Bodrum'dan Yunanistan'a kaçmak isteyen ailesiyle birlikte tekneye binen Sena bebek, bindikleri bot batınca azgın dalgalar arasında kala kaldı. 4 yaşındaki küçük Sena bebeğin cansız bedeni, dalgalar onu kayalara çarparken bulundu. Şiddetli lodosta şişme tekneyle yolculuk tepkisi.

Suriyeli Sena bebeğin ölümü artık son olsun, cansız bedeni Ayla gibi kıyıya vurdu

Ege Denizi'nde kış şartları ve aşırı fırtınaya aldırmayan Suriyeliler, kaçak yolları kullanmaya devam ediyor. Bu süreçte olan yine çocuklara oluyor. Ayla bebeğin ardından bu kez de ailesinin yanına aldığı 4 yaşındaki Sena bebek, tekneleri batınca azgın dalgaların arasında kaldı. Tekneleri batan bebeğin cansız bedeni kıyıya vurdu. 

CESEDİ KAYALIKLAR ARASINDA BULUNDU
Geçtiğimiz hafta Muğla’nın Bodrum ilçesinden Yunanistan’ın Kos adasına kaçmak isteyen göçmenlerin bindiği teknenin batması sonucu 15 kişi kaybolmuş, 5 kişi ise sağ olarak kurtulmuştu. Kaybolan 15 kişiden 8 kişinin cesedi 1 hafta içerisinde Bodrum’daki farklı koylara vurmuştu. Bugün öğlen saatlerinde ise 4 yaşındaki Suriyeli Sena bebeğin cansız bedeni kayalıkların arasında bulundu. Sena bebeği bulan balıkçılar, Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, Sena bebeğin cansız bedenini kayalıkların arasından alarak Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı'na götürdü. Daha sonra morga götürülen küçük kızın cenazesi, işlemlerin tamamlanmasının ardından Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BALIKÇILARIN KORKULU RÜYASI
Sena bebeğin cansız bedenini bulan amatör balıkçı Göray Karadut, “Bizden çok uzak sandığımız savaşların acı yüzüyle evimizde, köyümüzde, şehrimizde karşılaşır olduk. Savaştan kaçıp Paris'te bir kafede oturduğumuzda, pazar günü deniz kıyısında yürüyüş yaptığımızda ölümle karşı karşıya da olabiliyoruz, ölü de görebiliyoruz. Yıllardır bu kıyılarda dalıyorum. Son dönemlerde kıyılar ve deniz dibinde hep mültecilerin kıyafetleri, patlak botlar görüyoruz. İster istemez kaygıyla bakıyorsun içinde insan var mı diye. Korktuğum şey bugün başıma geldi maalesef” dedi.

BİR AYAKKABISI YOK
Kayalıklar arasında kıyafetleri üzerinde bulunan Sena bebeğin tek ayakkabısının olmadığı gözlendi. Aylan bebeği hatırlatan Suriyeli Sena’nın son kareleri ise yürekleri dağladı. Sena bebek ile beraber 9 Suriyeli'nin cesedine ulaşan ekipler, 6 Suriyeli'nin halen kayıp olduğunu açıkladı. Sahil Güvenlik ekiplerinin kayıp olan 6 kaçak göçmeni aramaya devam ettiği öğrenildi.

BİRİLERİ DUR DEMELİ
Ayla bebeğin ardından gelen bu bebek ölümü herkesin yüreğini dağladı. Azgın sularda bile karşıya geçmeyi düşünen Suriyeli göçmenlere artık birilerinin dur demesi gerekiyor. Feribot ve yatlar bile dalgalara dayanazken, şişme botlarla onlarca kilometre ötedeki kıyıya ulaşmak hiç akıllıca bir hareket değil.

Yazar: Haberci
suriyeli sena bebek tekne faciası batan göçmen teknesi bodrum kıyıya vuran çocuk cesedi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş