Betboo yeni giriş

Erdoğan Türkmenler'in 'Güvenli Bölge' talebini hayata geçiriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmendağı bölgesi civarında güvenli bölge oluşturulacağının müjdesini verdi. Cerablus-Akdeniz hattıyla ilgili müttefiklerle görüşüleceğini belirten Erdoğan, buna herkesin destek verilmesini istedi.

Erdoğan Türkmenler'in 'Güvenli Bölge' talebini hayata geçiriyor
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmendağı bölgesindeki Bayırbucak Türkmenlerini de koruma altına alacak güvenli bölge isteğine yeşil ışık yaktı ve müttefik devletleri desteğe davet etti. Erdoğan, "Orada kurulacak insani güvenlik bölgesi çok önemli" dedi. 

İNSANİ GÜVENLİK BÖLGESİ
Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım götürülmesiyle ilgili konuyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, oradaki insanlara insani yardım götürüldüğünü ve olumsuz algı oluşturulduğuna dikkati çekti. Erdoğan, "Bugün bölgede gerçekten çok zor şartlar altına mücadele veren kardeşlerimize destek olmak için hem ülkemiz tarafında hem de sınırın diğer tarafında her türlü imkanı seferber ediyoruz. İnşallah çok yakında Cerablus-Akdeniz hattındaki insani güvenlik bölgesi uygulamasını müttefik ülkelerle birlikte hayata geçireceğiz" dedi. Erdoğan, bunu yaparak, bölgede yeni insani dramların ortaya çıkmasına engel olunacağını ve kendi vatanlarında hayatlarını sürdürmek isteyen muhacirlere imkan sağlanacağını söyledi. 

TÜRKMENLERE BAŞARILAR DİLEDİ
Türkiye'nin bu çabasına destek verilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Engel çıkarmaya çalışan herkes Suriye'de hayatını kaybeden 380 bin masuma eklenecek her yeni canın sorumluluğuna ortak olacaktır. Bizim Suriye halkının güvenli ve istikrarlı bir geleceğe kavuşmasından başka bir gayemiz yoktur. Kendi güvenliğimizin de bundan geçtiğini biliyoruz. Aynı şekilde Avrupa'nın mülteci ve terörizm kıskacından kurtulabilmesinin yolu da Suriye'nin istikrara kavuşmasından geçiyor. İnşallah Suriyeli kardeşlerimiz için aydınlık günler yakındır. Türkmen kardeşlerimize mücadelelerinde başarılar diliyorum. Duamız ve desteğimiz sonuna kadar onların yanında olacaktır" dedi. 

İKİ UÇAKTAN BİRİ DÜŞÜRÜLDÜ
Erdoğan, düşürülen Rus uçağıyla ilgili olarak da, "Bugün sabah saatlerinde tüm uyarılara rağmen hava sahamızı ihlal eden bir aidiyeti belli olmayan savaş uçağına angajman kuralları gereği müdahale edilmiştir. Aidiyeti bilinmeyen bir uçağın 5 dakika içinde 10 defa uyarılmasına rağmen maalesef ihlalini devam ettirmekte ısrarını sürdürmüştür. Bunun üzerine F-16'larımız tarafından yapılan müdahale sonrası bu uçak düşürülmüştür, iki uçaktan bir tanesi düşürülmüştür" dedi.

Yazar: Haberci
erdoğan güvenli bölge açıklaması recep tayyip erdoğan türkmenlere güvenli bölge
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş