Betboo yeni giriş

100 years-100 yıl filmini bu haberi okuyan kimse izleyemeyecek

Sinema dünyası ilginç bir kararla çalkalanıyor. Çekimleri biten 100 Years - 100 yıl filmi gösterime 2115 tarihinde girecek. Bu demek oluyor ki, bu haberi okuyan en küçük çocuk 110 yaşına gelecek. Film özel kapsüle konuldu, saklanıyor.

100 years-100 yıl filmini bu haberi okuyan kimse izleyemeyecek

Desperado ve Sin City gibi filmelere imza atan başarılı yönetmen Robert Rodriguez'in filmi 100 Years, Türkçe ismiyle 100 yıl filmi gösterim tarihi belli oldu. Alınan karara göre okuma yaşı 7 olan bir çocuk film gösterime girdiğinde 108 yaşında olacak. Biletleri bugünün seçilmiş kişilerinin torunlarına bırakılıyor.

Sinema tarihinde bir ilk olacak 100 Yıl isimli filmin çekimleri bitirildi. Filmin vizyona girmesiyle ilgili önemli bir karar alındı. Özel bir kapsül içerisine konulacak film, 2115 tarihinde vizyona girecek. O zamanın şartlarına göre, bugünkü durum, teknolojinin geldiği nokta gibi pek çok konunun işlendiği film gelecek kuşağa da ışık tutması bekleniyor. 

Filmin yönetmenlerinden biri olan Rodriguez, 7 yaşında kameraman olan babasının yeni satın aldığı VCR video ile mesleğe başladığı biliniyor. Bugünün 7 yaşındaki çocuklarına bu filmi izlettirmeyecek. Yaşayan Allah uzun ömür verirse, ancak filmi izleyecek. Onda da 107 yaşında olacak ve ne izlediğinden büyük ihtimal birşey anlamayacak. 

3 FARKLI FRAGMAN SENARYOSU
Bu arada film için 100 sene sonra vizyona gireceği düşünülerek, o zamanın şartlarıyla ilgili 3 farklı gelecek öngörüsü ile tanıtım videoları hazırlandı. Fragmanlar arasında bulunan 3 teknolojinin oldukça geliştiği, dünyanın tamamen yerle bir olup yıkık binalar arasından yeni bir doğanın yükseldiği ve teknolojinin bir sınır içerisinde tutulduğu gibi konulara dikkat çekildi. 

2045'DE DOĞACAKLAR BİR İHTİMAL
Ünlü yönetmen Robert Rodriguez ile birlikte ortak bir çalışma yöneten Malkovich'in yaptığı bu film, sinema tarihinde bir ilk sayılıyor. Gala için ise 100 adet metal bilet hazırlandığı ve bu biletlerin seçilmiş olan 100 kişinin torunlarına bırakılması için emanet edildiği belirtiliyor. kupurhaber.com'da yazılan bu haber ile sinemaya gireceği tarihte bu filmi anlama kapasitesi olan insanların 2045 yılında doğması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki 75 yaşında. Bugünün 75 yaşındaki insanların ne halde olduğunu siz düşünün. Filmin içeriğini oyuncular, teknik ekip ve yönetmenden başka kimse bilmeyecek. Oyuncular dahi bunu izleyemeyecek. 

 

Yazar: Haberci
100 years films 100 yıl filmi vizyon tarihi 2115
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş