Betboo yeni giriş

Ensar Vakfı'nda yılın en iyi 'yurt' ödülü o şehre verildi

Öğrencilere yurt ve burs gibi önemli yardımlarıyla bilinen Ensar Vakfı'nda Samsun Şubesi'ne önemli bir ödül verildi. 550 öğrenciye hizmet veren Samsun Şube Başkanlığı, 'Yılın Yurt Faaliyeti' ödülüne layık görüldü.

Ensar Vakfı'nda yılın en iyi 'yurt' ödülü o şehre verildi

Özellikle lise ve üniversite düzeyindeki öğrencilerin çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacıyla 1979 yılında kurulan Ensar Vakfı, bazı dallarda ödüllendirme yaptı. Ensar Vakfı Kurucularından, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Ensar Vakfı Samsun Şube Başkanı Mehmet Gültekin'e başarılarından dolayı plaket takdim etti. 

550 ÖĞRENCİYE BARINMA İMKANI
Samsun'da 3 yurt, 23 kız evi ile toplam 550 öğrenciye hitap eden Ensar Vakfı, Büyük Türkiye Buluşması'nda ödüle layık görüldü. 160 şubenin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda, Ensar Vakfı şubeleri arasında öğrencilere yönelik barınma faaliyetlerinde göstermiş olduğu başarılı çalışmalarından dolayı, 'Yılın Yurt Faaliyeti' ödülünü Ensar Vakfı Samsun Şubesi'ne verildi. Vakfın Kurucu Üyesi, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Samsun Şube Başkanı Mehmet Gültekin'e bu başarılarından dolayı tebrik ederek plaketlerini takdim etti. 

300 KİŞİLİK YURT YAPILIYOR
2016 yılı Şubat ayından itibaren de 300 kişilik kız öğrenci yurdunu hizmete açmak için çalışan Samsun Şube Başkanlığı, yurta kalan öğrencilerinin her türlü gereksinimlerini karşılamak doğrultusunda, yemekhane, kantin, misafir salonu, etüt salonu, bilgisayar odası, banyo, çamaşırhane, masa tenisi salonu ve mescit gibi hizmetler sunuyor. Yurt öğrencilerine kahvaltı ve akşam yemeklerini yiyebilecekleri yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca Ensar Vakfı'na bağlı yurtların öğrencileri, Vakıf merkezinde de yemeklerini yiyebiliyor. 

Yazar: Haberci
ensar vakfı samsun şube yurt ödülü ensar vakfı yurtları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş