Giysi Yardım Merkezi 7 yıldır sevindiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce açılan Giysi Yardım Merkezi, 7 yıldır ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürüyor

Giysi Yardım Merkezi 7 yıldır sevindiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce 2008 yılında hizmete sunulan Giysi Yardım Merkezi'nde, ihtiyaç sahibi aileler, tepeden tırnağa tüm giysi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. 

Ulus Anafartalar Caddesi’nde bulunan ve mağazadan farkı olmayan Giysi Yardım Merkezi'nden, yılda ortalama 700-800 ihtiyaç sahibi aile yararlanıyor. Hiçbir ücret ödemeden, erkek, kadın ve çocuklara yönelik olarak ayrılan katlarda isteklerine göre seçim yapan ihtiyaç sahibi aileler, merkezden mutlu ayrılıyorlar.

2008 yılından beri hizmette olan Giysi Yardım Merkezi"ne gelerek, yeni giysilerin özenle düzenlendiği reyonlardan gönül rahatlığıyla beğendikleri giysileri deneyip alabilen ailelere, görevliler de seçim konusunda yardımcı oluyor. 

Merkezde kadın, erkek ve çocuk çeşitleri olmak üzere hırka, yelek, bluz, tişört, pardösü, pijama takımı, iç çamaşır, triko kazak, manto, eşarp, mont, pantolon, fanila, kemer, gömlek, kaşkol, bere, eldiven, eşofman, ayakkabı gibi birçok kıyafet yer alıyor. 

Öğrenciler için okul çantası ve aksesuarlarının bulunduğu merkezde, çeşitli oyuncaklar da bulunuyor. Merkeze gelen aileler, maddi durumlarının, ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmadığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetinden çok memnun olduklarını söylediler.

Giysi yardımından, TUİK verilerine göre ‘çok yoksul’ olarak sınıflandırılan aileler yararlanabiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarına başvuruda bulunan ailelerin sosyal ve ekonomik durumları, önce "Yerinde İnceleme Memurları" tarafından inceleniyor. Gerekli araştırmalar sonrası, ailelerin kömür, gıda ve ekmek gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

Yazar:
ankara giysi yardım merkezi ihtiyaç sahibi aileler ankara büyükşehir belediyesi belediye örnek proje
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.