HDP'li belediye kiraladı PKK patlatacaktı

HDP'li Suruç Belediyesi'nin kiraladığı bir araçta, patlamaya hazır bomba düzeneği yakalandı.

HDP'li belediye kiraladı PKK patlatacaktı

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde ortaya çıkan olay, terör örgütünün hain planlarını da deşifre etti. Şubat ayında ele geçirilen bomba yüklü aracın, HDP'li Suruç Belediyesi'nin hizmet alımı olarak kiraladığı ortaya çıktı. 

Milliyez Gazetesi'nden Tolga Şardan imzalı haberde, Suruç’ta şubat ayında 21 BA 158 plakalı bir mini kamyonette patlatılmaya hazır biçimde bomba düzeneği bulunduğuna dikkat çekildi. Haberde Şanlıurfa Emniyeti'nin yaptığı araştırmada aracın HDP'li Suruç Belediyesi tarafından kiralandığının tespit edildiği yazıldı. 

ZABITA HİZMETLERİNDE KULLANILACAKTI
Aracın gerçek sahibi A.E.'ye ulaşan Şuruç Emniyeti, 3 Aralık 2014’te Mehmet B. tarafından kiralandığını açıkladı. Aracın, aynı gün Suruç’a götürüldüğünü anlatan A.E., kamyonetin Mehmet B.’ye teslim edildiğini ve aylık 2 bin lira ödenmesi amacıyla kira sözleşmesi yapıldığını açıkladı. A.E., 21 BA 158 plakalı aracın yanı sıra iki aracın daha belediye tarafından zabıta hizmetlerinde kullanılmak amacıyla kiralandığını anlattı. Kira sözleşmesiyle birlikte belediye görevlisi Mehmet B.’nin resmi işlemler yapılması amacıyla kimliğini verdiği anlaşıldı. Mehmet B.’nin peşine düşen polis, şüphelinin belediyede önce zabıta görevlisi olarak çalıştığını, daha sonra yine belediye bünyesinde cadde ve sokaklara isim verilmesiyle ilgili görev yaptığını belirledi.

PATLASAYDI FELAKET OLURDU
Araçta bulunan bombanın etkisi ise tüyler ürpertici. Bin 500 metre sinyal gönderme gücü bulunan vericinin kullanıldığı yaklaşık 1.5 kilogramlık patlayıcının patlaması halinde 500 metrelik alan içinde canlılar üzerinde öldürücü ve yakıcı etkisi bulunduğu tespit edildi. Fitil ateşlemeli 14 ayrı el bombasının ise değişik boylarda metal kaplara konularak hazırlandığı ve saniyeli fitil ile patlatılmaya hazır hale getirildiği her biri 200 gram olan patlayıcıların kullanılması halinde 50 metrelik alanda canlılara öldürücü ve yakıcı etkisinin olduğu belirlendi.

Yazar: Haberci
suruç belediyesi hdpli belediye hdp belediye bomba yüklü araç şanlıurfa emniyeti devletin parasıyla milleti öldüreceklerdi hain plan ortaya çıktı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı