Betboo yeni giriş

Son 10 günde beş ölüm 15 yeniden hayata tutunma yaşandı

Bursa'da 19 yaşındaki bir gencin organları 5 ayrı hastaya umut oldu. Doktor ise, bağış oranının arttığına dikkati çekerek, "Son 10 günde beşinci organ bağışı" dedi. Bağışlanan organlar, farklı şehirlerdeki 15 kişiyi hayata yeniden tutunma şansı verdi.

Son 10 günde beş ölüm 15 yeniden hayata tutunma yaşandı

Bursa'da, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 19 yaşındaki S.Ş'nin organları Bursa, Çanakkale ve Malatya'da 5 ayrı hastaya nakledilecek. Organ Nakli Bursa Koordinasyon Merkezi sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, son 10 günde beşinci organ bağışı yapıldığına dikkati çekti.

ÜÇ FARKLI ŞEHİR 
Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan S.Ş.'nin (19) kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşti. Organ Nakli Koordinatörlüğü'nün görüştüğü aile, S.Ş'ın organlarını bağışlamayı kabul etti. Organ Nakli Koordinatörü Opr. Dr. Timur Didinen, "Ailesi bu olayın çok iyi bir değerlendirmesini yaptı. Çocuklarının, kızlarının eşlerinin organlarının başka genç hayatlara yeni hayatlar katmasına izin verdiler. Yakınlarını böyle bir karar verdikleri için hem kutluyoruz hem de sabır diliyoruz. Hastanın karaciğeri, Malatya'ya gidecek acil çağrımız var. Böbreklerden biri Çanakkale'ye birisi de Bursa'da bir hastaya takılacak. Kornealar da Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kornea nakli bekleyen iki hastamıza nakledilecek" dedi. 

10 GÜNDE 15 İNSANA UMUT
Organ Nakli Bursa Koordinasyon Merkezi sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar ise son on günde beşinci organ bağışını aldıklarını belirterek, "Bursa bölgesi organ naklinde son yıllarda öncü olmaya devam ediyor. Birinci sırada devam ediyoruz ülkemizde. Son on güne bakacak olursak vefat eden beş hastamızın organları bağışlarla 15'ten fazla insana umut oldu. Öncelikle böyle yüce bir kararı verdikleri için biz ailelere teşekkür ediyoruz. Bugünkü hastanın organları ile yarın beş hasta hayata tutunacak. Gece gündüz demeden organ nakli için çalışıyoruz. Başka insanlara umut, hayat olmak için çalışıyoruz. Bu başarıların en güzel sonucu da hayata tutunan kurtulan insanalar oluyor. Onları gürünce tüm yorgunluğumuz bütün çektiğimiz sıkıntıları unutuyoruz. Bursa'da yaşayanlara organ bağışında duyarlı oldukları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yazar: Haberci
bursa organ nakli organ nakli ile hayat organ nakli önemi hastalara umut
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş