Diyarbakır'dan acı haber var

Diyarbakır'da HES barajının emniyetini sağlayan askerlere, teröristler tarafından uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırı oldu. Bölgede havadan ve karadan operasyon başladı.

Diyarbakır'dan acı haber var

TSK'dan yapılan açıklamada, bu sabah 05.50’de bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır ili Kulp ilçesi Panak köyü bölgesinde HES barajı emniyetini sağlayan unsurlarımıza, roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulduğu belirtildi. 

Yapılan silahlı saldırıya anında karşılık verildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Çıkan çatışmada Kahraman bir Uzman Çavuşumuz şehit olmuş, Kahraman üç personelimiz yaralanmış, yaralılar derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir. Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı, karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş olup teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir"

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize acil şifalar temenni ediyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Yazar: Haberci
diyarbakır şehit uzman çavuş hes inşaatını bekleyen askere saldırı panak köyü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.