Betboo yeni giriş

Hisarcıklıoğlu'ndan asgari ücret ve vergi talebi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, asgari ücretin bin 300 TL değil bin 600 olmasında sakıncanın olmadığını belirterek, hükümete bir öneride bulundu. Hisarcıklıoğlu, vergilerin hafifletilmesini isteyerek, "Bu para işçinin cebine gitsin" dedi.

Hisarcıklıoğlu'ndan asgari ücret ve vergi talebi

Türkiye'nin en büyük ekonomik kuruluşlarından olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, hükümete asgari ücretle ilgili öneride bulundu. Hisarcıklıoğlu, "Asgari ücret bin 600 TL olsun ama vergiler hafiflesin" diyerek, önemli bir konuya dikkati çekti. 

TOBB Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’ne katılmak için Kocaeli’ye gitti. burada konuşan Başkan Hisarcıklıoğlu, esnaf ve sanayicilerin sorunlarına değindi. Tahsilatta yaşanan sıkıntıya dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, "Karşılıksız çıkan çeklerden de bunları net olarak görüyoruz. Buna çözüm olarak TOBB, hazinenin desteğiyle karekodlu çekleri piyasaya sürdü. Bu bizim batak oranımızı, çekin karşılıksız çıkmasını müthiş oranda düşürüyor. Kare kodlu çeki kullanın. Biri geldiğinde, kare kodlu çek isteyin, Onu okuttuğu zaman çekin sahibi hakkındaki her şeyi görebiliyorsunuz" dedi.

YILBAŞINDA ASGARİ ÜCRET ARTACAK
Konuşmasında asgari ücretin bin 300 TL olması konusuna da değinen Rifat Hisarcıklıoğlu, "Biz zaten bin 500 TL ödediğimizi söyledik. Yılbaşında asgari ücrete enflasyon oranında artış yapılıyor. Bize bin 600 TL’ye mal olacak. Siz bu işin sözünü verdiniz. Özel sektörden bize yük getirmeyin, biz zaten bin 500 TL ödüyoruz. İşçimizin cebine bin TL giriyor. Bu aradaki 500 TL vergi yükü. Bizim cebimizden yine bin 600 lira çıkıyor. Biz bin 600 lira yine ödeyelim, ama aradaki vergi yükünü azaltın. Bu para işçimizin cebine gitsin" diye konuştu. 

2016'DAN UMUTLUYUM
Sanayileşmede dünyayı yakalamanın önemine de değinen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Dünya üç sanayi devrimi tamamladı. Biz bunların hepsini ıskaladık. Şimdi 4. Sanayi devrimi konuşuluyor. Ben 2016’dan ümitliyim. Şu anda dünya sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bizde bu sıkıntılı dönemde yerelde kalmayıp hızla dışarıya açılmalıyız. Çünkü yerelde kalırsak küçük kalırız. Bizim sadece 78 milyona değil komşularımızla birlikte neredeyse 1 milyarlık bir nüfusa hitap edebilme şansımız var" dedi. 

Yazar: Haberci
asgari ücret önerisi tobb rifat hisarcıklıoğlu asgari ücret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş