Kleopatra Havuzu'nda su kayağı (wake skate) keyfi

Denizli'deki Kleopatra Havuzu'nda çekilen wake skate yani su kayağı görüntüleri, özel bir içecek markasıyla dünyaya tanıtılıyor. Ekstrem sporların yayınlanan bölümünde ise buranın benzersiz bir yer olduğuna dikkat çekildi. İşte o görüntüler.

Kleopatra Havuzu'nda su kayağı (wake skate) keyfi
Haberin videosu için tıklayın!

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, ekstrem sporlarının en büyük destekçisi bir içecek markasının Pamukkale'de çektiği tanıtım filmi yayınlanmaya başladı. Milyonlarca kişinin izleyeceği Kleopatra Havuzu'nda 36 derece sıcaklıktaki suda gerçekleştirilen görsel şovlar Denizli'nin tanıtımına büyük katkı koyacak. 

Dünyada milyonlarca hayranı bulunan ünlü su kayağı sporcusu ABD'li Brian Grubb ve Alman Marcel Tilwitz ile set ekibi tanıtım filmine katkı koyan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etmişti. Ziyaretin ardından yoğun bir çalışma temposu içerisine giren ekip Hierapolis Antik Kenti'ndeki tarihi kalıntılarla dolu Kleopatra Havuzu'nda film çekimine başladı. Tanıtım filminde tarihi eserlerin de zarar görmemesi için gerekli izinler alınarak Kleopatra Havuzu'na özel bir platform kuruldu. Sporcular 36 derece sıcaklıktaki suda, su kayağında dünya çapında tanınmalarını sağlayan hünerlerini sergiledi. 

TARİHİ DEĞERİYLE MUHTEŞEM DENEYİM
Projeyi başarıyla tamamlayan dünyaca ünlü sporcu Brian Grubb, yeryüzünün saklı cennetlerini arayarak dünyayı gezdiğini belirterek, "Bugüne kadar wake skate yapılmamış mekanları araştırıyorum. Denizli’deki antik kent ve havuz, bu sporu yapmak için çok özel bir yerdi. Daha önce yaptıklarımızdan çok farklıydı. Tarihi değeri olan ve bu kadar güzel bir mekanda wake skate yapmak mükemmel bir deneyimdi.Ayrıca soğuk havada sıcak bir havuzda kaymak eşsiz bir duygu oldu" dedi. 

Tanıtım filminin Türkçe alt yazısında, "Kariyerim boyunca dünyanın dört bir yanında daha önce hiç wake skate yapılmamış benzersiz yerler aradım. Son yolculuğumda Denizli'ye gittim ve antik Hierapolis'teki Kleopatra Havuzu'nda wake skate yaptım. MÖ. 200'den beri insanlar kaplıcaları nedeniyle Hierapolis'te yaşamış. Ben de buraya tam o yüzden geldim" ifadelerine yer verildi.

Yazar: Haberci
denizli Kleopatra Havuzu wake skate
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor