O belediye başkanı PKK'yı savundu

Belediye başkanı, terör örgütü PKK'nın genç kızları kaçırdığı yönündeki haberlere tepki gösterdi. Meğer PKK'lılar, 'namuslu ve onurlu' yaşıyormuş.

O belediye başkanı PKK'yı savundu

HDP'li Ağrı Büyükşehir Belediye Başkanı Sırrı Sakık, terör örgütü PKK'nın genç kızları kaçırdığı açıklamalarına tepki gösterdi. 

Ağrı Valisi Musa Işın'ın, terör örgütü PKK'nın 40 genç kızı dağa kaçırdığına dair açıklamalarına, şehrin HDP'li Belediye Başkanı Sırrı Sakık'tan tepki geldi. Twitter'dan açıklama yapan Sakık, PKK'yı aklamaya çalıştı.

Sakık'ın o açıklamaları şöyle: "Ağrı Valisi'ne: Öncelikle yüzde 99'unun Kürt olduğu bir şehirde valilik yaptığınızı ve yaşınız kadar Kürtlerin bir özgürlük mücadelesi verdiğini hatırlatırım. Ama siz de bugün bize 40 yıllık savaşın çirkin söylemini hatırlattınız. Kadın bedeni ile namustan vurmak istiyorsanız. Kürtlerin yan yana mücadele ederek bunu çoktan aştığını, namusun onurlu yaşamak olduğunu sizin de bu halkın bir evladı olduğunuzu hatırlatırım" dedi. 

Ağrı Valisi Musa Işın, "Bir ilçemizde kadınlar gece vakti toplantı var diyerek evlerinden alınıyor, kocaları karşı çıkınca da ölümle tehdit ediyorlar. Bir ilimizde 40'a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz diyerek orada zorla tutuluyorlar. İslam dininin insanları köleleştirdiği savını ortaya atarak, inançlı vatandaşlarımıza Marksist, Leninist bir düşünce biçimini aşılamaya, onları kendi emelleri için kullanmaya çalışıyorlar" açıklamasında bulunmuştu. 

Yazar:
sırrı sakık pkk kaçırılan genç kızlar hdpli belediye pkk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı