Rusya'dan Türkiye'ye çifte rest. Erdoğan'la konuşmadı, vize iptal

Türkiye'de düşürülen Rusya uçağının ardından peş peşe gelen ambargolara yenisi ekleniyor. İlk önce vizesiz seyahat uygulamasını durduran Rusya, şimdi de politik rest çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşme talebi de reddedildi.

Rusya'dan Türkiye'ye çifte rest. Erdoğan'la konuşmadı, vize iptal

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 1 Ocak’tan itibaren askıya alınacağını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşme talebini reddettiği açıklandı.

VİZESİZ SEYAHAT BİTTİ
Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinin ardından Rusya’dan peş peşe bir açıklama daha geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile Moskova’da gerçekleştirdiği görüşme sırasında son günlerde gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerine dair açıklamada bulundu. Lavrov, uzun dönemli ulusal çıkar ve bölgedeki konumu itibariyle şiddetli duruma gelen Türkiye’nin risk altında olduğunu ifade etti. Lavrov, iki ülke arasında uygulanan vizesiz seyahat uygulamasının 1 Ocak’tan itibaren durdurulacağını söyledi. 

PUTİN ÖZÜR BEKLİYORMUŞ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yardımcısı Yuri Ushakov da yaptığı açıklamada, “Rus uçağının düşürülmesi konusunda Türkiye özür dilemediği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşme talebini reddetti” dedi. Ushakov, basın mensuplarının Erdoğan’ın görüşme talebinin neden reddedildiğini sorması üzerine “Türkiye’nin uçakla ilgili basit bir özür dilemek konusunda isteksiz olduğunu görüyoruz” yanıtını verdi.

Yazar: Haberci
rusya putin rusya ile vizesiz seyahat düşürülen rusya uçağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı