Betboo yeni giriş

Başsavcılık'tan Cumhuriyet'e açıklama-Basın özgürlüğü ile alakalı değil

Cumhuriyet Gazetesi'nden Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması olayına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama geldi. Başsavcılık, tutuklanmanın basın özgürlüğü ile ilgili olmadığına vurgu yaptı.

Başsavcılık'tan Cumhuriyet'e açıklama-Basın özgürlüğü ile alakalı değil

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaparak, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklandığı soruşturmanın anayasal teminat altında bulunan basın özgürlüğü ile hiç bir ilgisi bulunmadığını belirtti. Açıklamada, şüphelilerin yayınladıkları görüntüleri nereden temin ettiklerine yönelik soruşturmanın devam etmekte olup en kısa zamanda sonuçlandırılacağı kaydedildi.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün savcılık tarafından hakimliğe, 'Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek', 'Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak' ve 'Silahlı törer örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçlarından tutuklanmaları talebiyle sevk edilmişti.

Adliye girişinde casus ve hain olmadığını kahraman olduğunu söyleyen Can Dündar, "Bizler gazeteciyiz. Burada yapılan şey de baştan sona gazetecilik faaliyetidir. Gazeteci olarak millet adına kamuyu denetlemekle görevliyiz. Bu kez karşılarında hemen sinmeye hazır gazeteciler yok. Bu kez kararlılıkla bu işi takip edecek, dik duracak, sonuna kadar arkasında duracak gazeteciler var" demişti.

Yazar: Haberci
cumhuriyet gazetesi can dündar tutuklama erdem gül tutuklama mit tırları soruşturması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş