İstanbul'un 39 ilçesinde 5 bin polisle huzur uygulaması

İstanbul Emniyeti, 39 ilçede 5 bin polisle, 'Yeditepe Huzur Genel Asayiş Uygulaması' yaptı. Tabancadan, uyuşturucuya kadar pek çok suç aleti ele geçirildi. Elazığ’da bin polisle gerçekleştirilen benzer operasyonda da benzer görüntüler geldi.

İstanbul'un 39 ilçesinde 5 bin polisle huzur uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 5 bin polisle 39 ilçede yapılan "Yeditepe Huzur Genel Asayiş Uygulaması" sonucunda kapsamlı bir uygulama yaptı. Ele geçirilen malzemeler Gayrettepe Asayiş Müdürlüğü’nde sergilendi. Elazığ’da da bin polisle gerçekleştirilen ‘Huzur’ operasyonunda yarım kilodan fazla uyuşturucu madde ve silah ele geçirirken, çeşitli suçlardan hapis cezası kesinleşen 4 şüpheli de yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı 5 bin personelin katılımıyla 39 ilçede gerçekleştirilen uygulamada, ele geçirilen malzemeler Gayrettepe Asayiş Müdürlüğü’nde sergilendi. "Yeditepe Huzur Uygulaması" kapsamında yapılan uygulamalar ve operasyonlar sonucunda, 26 bin 323 kişi üzerinde Genel Bilgi Taraması (GBT) testi yapıldı. 

220 BİN TL PARA CEZASI
Bu kişilerden çeşitli nedenlerden dolayı aranması bulunan 169 kişi gözaltına alınıp, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. 6 bin 287 araç üzerinde yapılan sorgulamalarda ise çeşitli nedenlerden dolayı 113 araç trafikten men edildi. Uygulama sırasında şüpheli görülerek durdurulan araçlara çeşitli kural ihlallerinden dolayı toplam 220bin 858 TL para cezası kesildi. Denetlemesi yapılan 571 iş yerinden 36 tanesine de işlem uygulandı. Genel asayiş uygulamasında ele geçirilen malzemeler Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde basına sergilendi. 

TABANCALAR, UYUŞTURUCULAR
Yapılan uygulamada; 26 adet tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda fişek, kesici aletler, 247 gram uyuşturucu madde, 3 bin 100 adet uyuşturucu hap, çok sayıda paket halinde kaçak sigara ile çeşitli suç unsuru içeren maddeye el konuldu. İstanbul genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulamanın İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından yönetildiği belirtildi.

Benzer uygulamanın yapıldığı adres Elazığ'dı. Elazığ’da bin polisle gerçekleştirilen ‘Huzur’ operasyonunda yarım kilodan fazla uyuşturucu madde ve silah ele geçirirken, çeşitli suçlardan hapis cezası kesinleşen 4 şüpheli de yakalandığı belirtildi.

 

Yazar: Haberci
polis huzur operasyonu yeditepe huzur elazığ huzur
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
ali baba     2016-02-18 yapılan huzur operasyonu denilen gbt taraması ne içindir ? huzurmu bulduk ,yoksa kendi memurumuzun baskısı ile boyun mu eğdik korkutulduk? neden mi böyle düşünüyorum,işte istatistik gerçekler,bu operasyonda işine giden ve işinden gelen 23.323 kişi tarama yapıldı ve sonuç 169 kişi gözaltına alındı, ve bu göz altılarıda açıklansın en az 160 kişi banka borcu ve taahhüt ihlali 9 kişide en fazla adi suç veya mahkeme ihlali, AMACIMIZ HUZUR DEĞİLMİYDİ bu kadar polis bankalarımı sevindirdi,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı