Betboo yeni giriş

Vanlıya 'şerefsiz' diyen öğretmene şok

Van'da görev yapan öğretmenin hakaret dolu paylaşımına MEB sessiz kalmadı. Öğretmen açığa alındı. Paylaşımı yaptığı @bussrasya hesabı da kapatıldı.

Vanlıya 'şerefsiz' diyen öğretmene şok

Van'ın Başkale ilçesinde görev yapan Türkçe Öğretmeni Büşra Ö., sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım üzerine açığa alındı. Söz konusu hesabına da erişim yok, 

Eşmepınar Mahallesi’ndeki Eşmepınar İlk ve Ortaokulu’nda sene başında göreve başlayan Türkçe öğretmeni Büşra Özdemir, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımla büyük tepki toplamıştı. 6 Ekim akşamı PKK üyelerinin saldırısı sonucu 14 askerin yaralandığı karakolun da bulunduğu mahallede görev yapan Trabzon nüfusuna kayıtlı Büşra Ö., Twitter hesabında "Ulan sizin gibi şerefsizlerin çocuklarını mı eğiteceğiz. O bombaların altında can vereceksiniz hepiniz" diye yazmıştı. 

Paylaşım üzerine soruşturma başlatan Başkale Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü kararını verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk, gündeme gelen paylaşımın ırkçı ve nefret söylemi içerdiğinden öğretmenin açığa alındığını, olayla ilgili müfettişlerin soruşturma başlattığını duyurdu.

Büşra Ö., sosyal medyada da #Büşra.. #BüşraÖ..Şerefsizdir gibi başlıklarla öğretmene tepki yağdırılmıştı.

Yazar: Haberci
vanlı öğretmen öğretmenden van halkına hakaret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş