Betboo yeni giriş

Diyetsiz zayıflamanın bir yolu olduğunu biliyor musunuz?

Diyetsiz zayıflamak mümkün. Bu yöntemle diyet yapmadan zayıflayabilirsiniz. Hangi tür ekmek yemelisiniz, içmeniz gereken çorbalar. Dışarıda yemek yenilmesi kilo aldırıyor mu? Diyet ile ilgili tüyolar haberimizde.

Diyetsiz zayıflamanın bir yolu olduğunu biliyor musunuz?

Fazla kilolar her zaman sorun olabiliyor. Bu sebeple de insanlar genellikle diyet yapmak yerine daha kolay zayıflama yöntemleri arıyorlar. YerelTürk.Net internet sitesinde yer alan haberde, tüm yiyeceklerin sınırlandırılması ve miktarın ciddi biçimde azalması şeklinde yapılan diyetler kişileri oldukça zorlayabildiğine dikkat çekiliyor. 

Bu yöntemin de kişilerin diyeti tercih etmemelerine sebep olduğuna dikkat çekilen haberde, şöyle ifadeler var. Diyet dışında zayıflamak için uzmanlar birkaç püf noktası sunarken bunlara dikkat eden kişilerin kısa süre içerisinde kilo vermeye başlaması sıklıkla görülüyor. İlk olarak bolca sebze tüketimi oldukça önemli. Sebze tüketiminin sadece salata içerisinde değil yağsız kızartmalar, haşlama ya da buğlama şeklinde de tüketilmesi gerekiyor. Bu sayede daha farklı seçeneklerle tüketim yapılabiliyor.

TAM TAHILLI EKMEK
Gün içerisinde kullanılan şekerin azaltılması da en önemli etmenlerden bir tanesi. Özellikle gün içerisinde bolca çay ve kahve içen kişiler, bu ürünlerde kullandıkları şeker sayısını düşürürlerse kilo kayıpları kısa bir süre içerisinde başlayacaktır. Bunun yanı sıra diyetlerde olduğu gibi ekmeğin tamamen öğünlerden çıkarılması çok doğru değil. Ancak olabildiğine tam tahıllı ekmeklerin kullanılması gerekiyor. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmekleri tercih edin ancak bu tercihiniz ile birlikte onlarca dilim ekmek de yenmemesi lazım Tam tahıllı ekmekleri öğünde birkaç dilime kadar tüketebilirsiniz. Yemekleri yavaş yemek de en önemli etmenlerden bir tanesi. Bir öğünün normal şartlarda 20 ya da 30 dakikadan daha az sürmemesi gerekmektedir. Birkaç öğün sonrasında kendinizi buna hazırlayabilirsiniz.

ÇORBA TÜKETİMİ
Çorba tüketimi de diyetsiz kilo verme işlemlerinde büyük rol oynar. Ana öğünlerde muhteşem bir başlangıç olarak çorbalar gösterilebilir. Bunun yanı sıra sebze çorbası gibi az kalorili ancak besleyici çorbalar diyetsiz zayıflamanın en önemli halkalarından bir tanesidir. Alkolün azaltılması hatta bırakılması da kilo vermeniz üzerinde etkili olacaktır. Buna ek olarak dışarıda tüketilen alkollerin yanında farklı ürünler de sipariş edildiğinde daha fazla kalori alınmaktadır. Bu doğrultuda öğünlerin de genelde evlerde yenmesi önerilmektedir. Dışarıdaki yemeklerin sağlıksız olmasının yanı sıra fazla kaloriye sahip olma özelliği de vardır. Son olarak küçük porsiyonların seçilmesi ve masadan aç halde kalkmak en önemli etmenlerden gösterilebilir.

Haber Kaynağı: YerelTurk.net 

Yazar: Haberci
diyetsiz zayıflama zayıflamak için yapılması gerekenler çorba içerek zayıflama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş