Betboo yeni giriş

Tendürek Dağı'nda PKK inleri bombardımanla havaya uçuruluyor

Türk Askeri, Doğubayazıt'taki Tendürek Dağı'na havadan ve karadan bombardımana tutuyor. Teröristlerin olası sığınak ve yol güzergahlarına bomba yağıyor. Teröristlerin yıllardır kullandıı mağaralar, bombayla havaya uçuruluyor.

Tendürek Dağı'nda PKK inleri bombardımanla havaya uçuruluyor

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi sınırlarında olan Tendürek Dağı’ndaki PKK’lılara havadan ve karadan operasyon düzenleniyor. Dün geceden beri Doğubayazıt ilçesindeki 1. Mekanize Piyade Tugayı’ndan havalanan helikopterler, Tendürek Dağı’ndaki PKK’lılara havadan yoğun bombardıman yaparken, karadan da askeri birlikler operasyonlarını sürdürüyor.

TERÖRİSTLERİN YUVASI TENDÜREK 
Tendürek Dağı, Doğubeyazıt ile Çaldıran arasında bulunmaktadır. Teröristlerin sığınak noktalarından olan dağ aslında aktif volkanik dağı olarak biliniyor. Büyük taş ve kayaların arasına teröristler saklanıyor. Yapılan bu operasyonlarla, dağın her tarafı bombalanıyor. Kaçan teröristlere ise karadan saldırılıyor. Geniş çaplı operasyonla, teröristlerin yuvası olarak bilinen Tendürek'e büyük darbe vurulmuş olacak.

YILLARDIR MAĞARADA SAKLANIYORLAR
Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran İlçesi arasında bulunan Tendürek Dağı'nda dün başlayan operasyon bugün de sürdürüldü. Doğubayazıt 1'nci Mekanize Piyade Tugayı'ndan havalanan Skorsky tipi helikopterlerle bölgeye asker indirilirken, Kobra tipi helikopterler de alanı yoğun olarak bombaladı. Tendürek Dağı'ndaki mağaraları, PKK uzun yıllardır kullanmaya çalışıyor.

Yazar: Haberci
tendürek dağı operasyon tendürek terörist
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş