Betboo yeni giriş

Engelliler yamaç paraşütüyle uçma hayaline kavuştu

Adana'da engellilerin kurduğu uçma hayali gerçek oldu. Dağcılık ve Spor Kulübü, engellileri yamaç paraşütüyle uçurarak, onların yüzünde bir gülümseme bıraktı. Engelliler, özgürlüğün keyfini böyle çıkardı.

Engelliler yamaç paraşütüyle uçma hayaline kavuştu

Adana Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli sporcuları hayallerine kavuşturdu. Uçmanın heyecanını yaşayan engelliler, programı yapanlara teşekkür etti. 

Atlas Engelliler Spor Kulübü'nün engelli sporcularını Yamaç Paraşütü uçuşu ile gökyüzünde buluşturan Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Fatih Kurt, bu türlü etkinleri ekip arkadaşlarıyla gönüllülük esası ile yaptıklarını belirterek, “Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında engelli kardeşlerimizin yüzünde küçücük bir gülümseye neden olmanın tarif edilemez bir mutluluk olduğunu yaşadık” dedi.

15 ENGELLİ UÇTU
Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Fatih Kurt, "Adana Kabasakal Rüzgarlıtepe'de gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü uçuşu ile toplam 15 sporcuyu uçurduk. Türk Hava Kurumu onaylı uçuş sertifikasına sahip deneyimli pilotlarımız ile oldukça güzel bir havada tamamlanan etkinliğimizde çok güzel anlar yaşadık. Yamaç Paraşütü ile uçurduğumuz bu kardeşlerimizin mutluluklarını belirgin şekilde ifade etmeleri bizleri de oldukça mutlu etti.” diye konuştu.

Kurt, Atlas Engelliler Spor Kulübü Kulüp Başkanı Zehra Eruçar ve kulüp çatısı altında görevli tüm Yamaç Paraşütü pilot hocalarına da verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederek, bu tür etkinlerin devam edeceğini söyledi.

Yazar: Haberci
engelliler uçtu adana uçan engelliler uçma hayali
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş