Betboo yeni giriş

Sahte rakı faciası İzmir'e sıçradı 6 kişi öldü

İstanbul'da yaşanan sahte rakı faciası İzmir'e sıçradı. 15 kişinin tedavisi sürüyor. Yetkililer sayının artmasından endişeli. Polis ise 6 kişiyi taksirle adam öldürmekten savcılığa gönderdi. Sahte rakı nasıl anlaşılır.

Sahte rakı faciası İzmir'e sıçradı 6 kişi öldü

Sık sık mülteci faciasıyla gündeme gelen Ege'nin incisi İzmir'de sahte rakı faciası yaşandı. Üretilen rakıyı içen 6 kişi hayatını kaybetti. 15 kişi de kaldırıldığı hastanelerde tedavisine devam ediyor. 

Hastanede tedavi altına alınan Ali Ulutürk, Alem Pena Çandar, Ömer Akgün Yüngeliş ile Özkan Yaman hayatını kaybetti. Ölüm olaylarının peş peşe görülmesi üzerine soruşturma başlatan Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, sahte rakı sattıkları iddiasıyla 6 kişiyi gözaltına aldı. Karabağlar ilçesi Hatay semtinde faaliyet gösteren ve sahte içki sattığı iddia edilen iki market ve bir manav mühürlendi. Emniyette işlemleri tamamlanan 6 şüpheli geçen perşembe günü taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet verme suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılardan, mahkemeye sevk edilen market sahibi H.B. ve eşi H.B. tutuklandı. Diğerleri ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

POLİS ÖZEL EKİP KURDU
Bu olay için özel ekip kuran Cinayet Bürosu, dün gece sahte içkileri imal eden, asıl mesleği terzilik olan Ş.S.'den alıp dağıtımını yapan E.Ö. ve M.F., gizlendikleri evde yakaladı. Seyyar nalbur E.Ö., ile işsiz olduğu belirtilen M.F., ifadelerinde sahte rakıları Ş.S.'den alıp dağıttıklarını bunun karşılığında da para aldıklarını söyledikleri belirtildi. 

İstanbul’da da sahte içkiden zehirlenme olayı yaşanmış ve 28 kişi ölmüştü. Yaralananlar ise hastanede mideleri yıkanarak kurtulmuştu. 

SAHTE RAKI NASIL ANLAŞILIR
Sahte rakıda işin sırrının kapakta olduğu söyleniyor. Sahte rakı üreticileri kapağa imalat ve seri numarası yazmak pahalı olduğundan bu işe yönelmiyor. Uzmanlar, "Rakının kapağını tutan halka ile bağlantısı normal mi buna iyi bakmak lazım. Çünkü, sahte rakı yapanlar kapakla bu halkayı kapağın rengindeki bir oje ile tutturuyorlar. Rakı alırken tırnağınızla veya sertçe bir cisimle kontrol edin. Kapaktaki üretim seri numarası ile imalat tarihini elinizle ovuşturarak kontrol edin, siliniyorsa sahtedir" diyor.

Yazar: Haberci
sahte rakı faciası sahte rakı nasıl anlaşılır izmir sahte rakı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş