Şehide saygı eylemine siyaset mi bulaştı?

Sosyal medya üzerinden 'Bir Millet Uyanıyor' sloganıyla duyurulan şehitlere saygı mitingleri çoğu ilde yeterli ilgiliyi görmedi. Alana gelen vatandaşlar, 'siyasi oyun var' diye eyleme katılmadı, yağmurun da etkisiyle alanlar boş kaldı.

Şehide saygı eylemine siyaset mi bulaştı?

Terör olaylarının artmasıyla sosyal medya üzerinden 'Bir Millet Uyanıyor' etkinliği oluşturulmuştu. Kısa sürede binlerce kişi etkinliğe katılma onayı verdi. Neredeyse tüm şehirlerde aynı anda kutlanacak olan etkinlikler, işin içine siyaset girmesiyle yeterli ilgiyi görmedi. 

SİYASİ OYUN MU VARDI?
Facebook'ta oluşturulan ve neredeyse tüm Türkiye'de kutlanacak olan 'Şehitlere Saygı, Teröre Lanet' etkinliğinin bazı kişilerin siyaset yapması yüzünden ilgi görmediği ortaya çıktı. Facebook'ta belirlenen saat olan 18.00'de şehirlerdeki belirlenen yerlere giden bazı vatandaşlar, ayrı ayrı toplanmaya başladı. Çoğu şehirde, "Terörist PKK, işbirlikçi AKP' sloganları atıldı. Bunu gören vatandaşlar, işin içerisinde provaskon olabilir düşüncesiyle yanaşmadı. Uzaktan bakıldığında az sayıda insan ellerinde bayraklarla bu etkinliği tamamladı. 

SAMSUN'DA SOKAKLARA SIĞILMADI
Bu olay Samsun'da daha farklıydı. Şehitler için eyleme Samsun'da büyük ve coşkulu bir katılım vardı. Her kesimden insan bir arada toplanarak, şehitlerine sahip çıktı. Dev bayraklarla sloganlar atılıp, şehir sokaklarında yürüyüş yapıldı. "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" sloganları Samsun sokaklarında haykırıldı. 

YAKIŞMAYAN PROTESTO
Öte yandan etkinliğin oluşturulduğu Facebook sayfasında da, şehirlerde yaşanan aksaklıklara sitem edildi. Bir kullanıcı, "Buradan kendini ülkenin sahibi sanan ve Ankara'da bu etkinlikte haddini aşan ülkücülere seslenmek istiyorum! Ülkücü Vatansever arkadaşlar ne bu ülke sadece ülkücülerin ne ülkenin tamamı ülkücü ne de siz bu ülkenin sahibisiniz. Bugün gerçekleştirilen şehitlerimize sahip çıkma etkinliğinde şehitlerle ilgili bir etkinliğe yakışmayacak şekilde ülkücü şarkılar protestolar oradaki yüzlerce kadın arkadaşlarımız annelerimiz olmasına ve aksine belki onlarca kez uyarı yapılmasına rağmen ana avrat küfürlü protestolar yapıldı" diye yazdı. 

ÇAKALLAR NEREDE SLOGANLARI
MHP ve BBP'li olduğu öğrenilen bazı grupların ayrı ayrı yerlerde eylem için toplanması, etkinliği organize edenlerin eylemleri farklı yerlere çekmesi düzenlenecek olan şehitleri anma etkinliğine gölge düşürdü. Bazı gruplar, ülkücü yemini yaptı, 'bozkurtlar burada, çakallar nerede' sloganları attı.

TEK YÜREK OLMALIYDIK
Sosyal medya üzerinden açılan etkinlik sayfasında da insanlar yorumlarla etkinliği bu hale getirenlere sitem etti. Oysa şehitler için tek yürek olunup, siyasi oyunlar yerine teröre lanet okunsa, Samsun'da olduğu gibi sokaklar dolup taşşa, şehide sahip çıkıldığını herkes görseydi, bu etkinlik daha da amacına ulaşabilirdi. 

Yazar:
şehitleri anma eylemi şehide saygı yürüyüşü bir millet uyanıyor şehide saygı eyleminde siyaset mi var
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.