Betboo yeni giriş

Didim'deki hortum Muğla'yı yerlebir etti

Birkaç gün önce Didim'de görülen dev hortum Muğla'ya uzaktan görünmedi. Evlerin çatılarını uçuran hortum, ağaçları yerinden söktü. Mezarlar büyük zarar gördü. Bazı ahırlarda ağır hasar meydana geldi. Muğla'daki o hortumun görüntüleri.

Didim'deki hortum Muğla'yı yerlebir etti
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla’nın Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesinin kenar kesiminde meydana gelen hortum bazı evlerin çatısını uçurdu. Hortum nedeniyle Düğerek Mahallesindeki mezarlık içinde yüzlerce ağaç kökünden söküldü ve birçok mezar zarar gördü. 

MEZARLIKTA BÜYÜK HASAR
Muğla’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle yağmur şiddetini arttırdı. Yağmur ile birlikte Menteşe Düğerek Mahallesinde oluşan hortum, E Tipi Kapalı Cezaevi yanında başlayan hortum cezaevi etrafındaki işyerlerinin çatısını uçurdu. Hortum nedeniyle çatısı uçan bir işyeri Cezaevi önündeki yolun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Meydana gelen hortum Düğerek mezarlığında da büyük hasara neden oldu.

CEZAEVİ YOLU KAPANDI
Hortum sonrası Muğla’nın elektrik dağıtım şirketi AYDEM ekiplerine haber veren mahalle sakinleri, direklerdeki enerjinin kesilmesinin ardından etrafa saçılan sac ve kalaslar ile çatılardan uçan kiremitler Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerini çalışması ile topladı. Bölgeye Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ ve AFAD ekipleri de Muğla Kapalı Cezaevi yolunun kapanması nedeniyle yolu kapatan hafriyatlar kepçe ile temizlenerek yol trafiğe açıldı. 

MUHTAR O ANLARI ANLATTI
Belediye ekipleri Düğerek mezarlığında köklerinden sökülerek mezarların üstüne devrilen ağaçları temizlemek için de çalışma başlattı. Hortum nedeniyle zarar gören mahallenin muhtarı Mehmet Ortayol, akşam havanın kararmasının ardından oluşan hortum nedeniyle büyük hasar meydana geldiğini söyledi. Bölgeye çok sayıda ekip geldiğini belirten Ortayol, “Akşam saatlerinde bir anda hortum oluştu. Kısa sürdü ama etkisi büyük oldu. Çok sayıda evin çatısı uçtu, yollar kapandı. Mezarlıkta ağaçların büyük bir bölümü kökünden söküldü ve kabirler zarar gördü” dedi.

HORTUM AHIRI YIKTI
Hortum, Karabağlar yaylası Tozlukuyu mevkisinde de hasara neden oldu. Ali Sarıkaya'ya ait eve bitişik ahır hortum sonrası yerle bir oldu. Hortum sonrası aileye yardım için yola çıkan ekipler, bölgeye giden yolların birkaç gündür etki olan yağışlar nedeniyle sular altında kalması nedeniyle kepçelerin yardımıyla bölgeye ulaştı. Hortum nedeniyle evin bitişiğindeki ahırın çatısının uçtuğu ve ahırın duvarlarının da yıkıldığı görüldü.

TÜM FOTOĞRAFLAR GALERİ BÖLÜMÜMÜZDE TIKLAYINIZ.

Yazar: Haberci
Muğla hortum muğla düğerek hortum hortum dehşeti türkiyede hortum
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş