Betboo yeni giriş

Balıkesir'de göçmen faciası yaşanmadan bitti. 222 kişi kurtuldu

Balıkesir'de yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmek isteyen 222 kişinin şişme botu denize açıldıktan hemen sonra alabora oldu. Kaçaklar, çocukların da bulunduğu bottan Sahil Güvenlik ekiplerinin zamanında müdahalesiyle ölen olmadan kurtuldu.

Balıkesir'de göçmen faciası yaşanmadan bitti. 222 kişi kurtuldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında botları batan kaçakları sahil güvenlik ekipleri son anda kurtardı. Yasa dışı yolları kullanarak Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye çalışan 4 grup halindeki çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 222 kaçaktan bir kısmını taşıyan şişme bot aşırı yükten dolayı alabora oldu. 

4 AYRI NOKTADA YAKALANDILAR
Alabora olan botta bulunan kaçaklardan büyük olanlar kendi imkanlarıyla kurtulurken, çocukları ise denizden sahil güvenlik komutanlığında görevli askerler kurtardı. Ayvalık açıklarında 4 ayrı noktada yakalanan kaçaklar Cunda Adası’nda karaya çıkartıldı. Bu arada üzerleri ıslak olan ve üşüyen kaçaklara askerler battaniye verdi. Su ikramında bulundu ve çocuklara da bisküvi dağıttı.

ÇOCUKLAR HAVALE GEÇİRDİ
Öte yandan havale geçirerek rahatsızlanan bir çocuk ve hamile kadın için ambulans istendi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri hastalanan küçük çocuk Ayvalık Devlet Hastanesine götürdü. Çoğunluğu Suriye uyruklu olduğu öğrenilen aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu toplam 222 kaçağın işlemleri tamamlandıktan sonra Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine teslim edilecekleri bildirildi.

Bu arada üşüyen çocuklarına bazı anne ve babaların üzerlerindeki montu çıkarıp verdiği de görüldü. 

Yazar: Haberci
balıkesir mülteci ayvalık mülteci ölmekten kurtulan suriyeliler üşüyen suriyeli çocuk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş