Betboo yeni giriş

Muş'ta Örnek Kampanya, Durmak yok, eğitimsiz kız çocuğu kalmamalı

Muş'ta, 'Durmak yok, eğitimsiz kız çocuğu kalmamalı' başlatılan kampanyayla, öğretmen ve idareciler köy köy dolaşıp okulunu yarım bırakan kız çocuklarını tekrar eğitime kazandırıyor

Muş'ta Örnek Kampanya, Durmak yok, eğitimsiz kız çocuğu kalmamalı

Muş'a bağlı Taşoluk Köyü İmam Hatip Ortaokulu idareci ve öğretmenleri; köy köy, kapı kapı gezerek kız öğrencilerini eğitime kazandırıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılının başından itibaren merkeze bağlı Çiçekli, Alican, Muratgören, Boyuncuk ve Sürügüden köylerinden toplam 24 kız çocuğunu eğitime kazandıran okul idareci ve öğretmenleri, ‘Durmak yok, eğitimsiz kız çocuğu kalmamalı’ sloganıyla çalışmalarına devam ediyor. Merkeze bağlı Alican köyünde eğitimlerini yarıda bırakan Esma Asel (14) ve Zeynep Asel (11)’in aileleri ile görüşerek kız çocuklarının eğitime devam etmesi için ikna eden okul idareci ve öğretmenleri eğitime kazandırılan kız sayısını 24’e yükseltti.

ÖZEL EKİP KURULDU
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşımalı eğitim sistemi kapsamında köyden gelen öğrencilerin bilgisi dahilinde eğitimlerini yarıda bırakan kız çocuklarını tespit edip çalışma başlattıklarını belirten Taşoluk İmam Hatip Pansiyonlu Ortaokulu Müdürü Muhterem Özden, kız çocuklarının eğitime kazandırılması için bir ekip oluşturduklarını söyledi. 

OKUL MÜDÜRÜ SÖZ VERDİ
Öğrenci anne ve babalarının desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydeden Özden, “Gerçekten bundan sonra hedefimiz, bölgemizde okumayan tek bir kız çocuğunun kalmayacağı sözünü veriyoruz. Bunu yapabilmek ve başarabilmek için tabii ki velilere, yani çocuğun anne ve babasına ihtiyacımız var. Bunlar bu sözü verdikten sonra çocuğun her türlü imkanları sunmaya hazır olduğumuzu velilerimizin huzurunda söz veriyoruz. Çok mutlu olduk, çok duygulandık. Bütün anne ve babalara teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” diye konuştu.

OKULA GİTMEK İÇİN ÖĞRETMENE MEKTUP YAZDI
Bir kız öğrencisinin kendisine mektup yazarak okul için ailesini ikna etmemesi durumunda hakkını helal etmeyeceğini ifade eden okulun rehber öğretmeni Merve Yaşlık ise, “İki kız çocuğunun daha hayatına dokunduk. Esma’yı okulumuza kazandırdık, bu yüzden çok mutluyuz. Bu bir ekip çalışması, uzun çabalar ve süreler isteyen bir çalışmaydı. Bu süreçte çok daha farklı şeylerde yaşadık. Bir mektup olayımız var, efsane. Bana hakkını helal etmek istemeyen bir öğrenci var, onu okula kazandırmaz isem, ailesinden izin almazsam. Fakat bu süreci çok şükür başarıyla tamamladık ve o öğrencimiz okulu kazandı. Esma’da okulumuza devam edecek, onunda hayatına dokunduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haberci
Muş taşoluk kızlar okusun kampanyası Muhterem Özden kampanya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş