Betboo yeni giriş

Ne de olsa Medeniyetler Şehri'nin gençleri

Medeniyetler Şehri Mardin'de bir grup genç, her pazar sürdürdüğü farklı camide sabah namazı geleneğini bozmadan devam ettiriyor. Namaz sonrasında ise hep birlikte çorba içiliyor.

Ne de olsa Medeniyetler Şehri'nin gençleri

Mardinli gençler, her pazar önceden belirlenen bir camide sabah namazında bir araya gelip, buluşma geleneğini sürdürüyor. Mardinli gençler bu kez Kasımiye Medresesi’nde bir araya geldi. Mardin’de yaklaşık iki aydır süren etkinlikte gençler önceden belirlenen bir camide sabah namazını kılmak üzere buluşmaya devam ediyor. Namazın ardından sohbetlerin gerçekleştiği etkinlikte katılımcılara çorba ikramı da yapılıyor. Sabah namazı için Kasımiye Medrese'nde bir araya gelen gençler, Mardin İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal'ın kıldırdığı sabah namazına iştirak etti. 

MÜFTÜ'DEN GENÇLERE ÖĞÜTLER
Buluşmayı Allah’tan insanlığa rahmet, huzur ve dua olarak kabul etmesini dileyen Ünal, “Namaz müminin miracıdır. Bu sabah namazında bu caminin kubbesi altında bizlerle buluşan sevgili gençler sizlere sesleniyorum, kendinizi günde 5 defa bütün kainatın rabbi, yaratıcısı Allah’la sohbet etmekten, onunla konuşmaktan, onunla buluşmaktan, onunla yakınlaşmaktan mahrum bırakmayın. Çünkü namaz müminin miracı, çünkü namaz, müminin Rabbiyle buluşmasıdır” diye konuştu. Programın sonunda etkinliğe katılanlara mercimek çorbası ikram edilerek, hep birlikte yendi.

Yazar: Haberci
mardin gençler mardin namaz geleneği kasımiye medresesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş