Betboo yeni giriş

Meral Akşener, MHP'de göreve hazır olduğunu söyledi

MHP eski milletvekili Meral Akşener, istenildiği takdirde göreve hazır olduğunu söyledi. Akşener'in Sinan Ogan ve Koray Aydın ile görüşüp görüşmeyeceği merak ediliyor. Akşener'in açıklamasından satır başları.

Meral Akşener, MHP'de göreve hazır olduğunu söyledi

MHP'nin kongre süreciyle ilgili kameraların karşısına geçen Meral Akşener, "Biz gizli senaryoların bozulması için kararlıyız. Bu millet bitmeden bitti denmeyeceğini biliyorum. Kimse üst kurul delegelerimizin üzerinde değildir. Ben Manyas'a hiç gitmedim, Ben Sayın Bülent Arınç'la Ne sayın Abdullah Gül'le bir araya gelmedim. Geleceği veya MHP'nin geleceğine ilişkin kimseyle görüşmedim. Ben ve arkadaşlarımın ülkücü iradenin üzerimize yükleyeceği her türlü görevi almaya hazırız. Kurultay talebi ve genel başkan adayı olan arkadaşlara da başarılar diliyorum" dedi.

TEK BAŞINA İKTİDAR YOLU
Hukuki bir tek metin üzerinden imza toplanacağını söyleyen Meral Akşener, "Önce Olağanüstü Kongre, sonra da seçimli kongre yapma hedefindeyiz. MHP'de aday olan her ülküdaşımızın Genel Başkan olma hakkı vardır. Biz işbirliği içinde rekabetten yanayız. Yüzde 70'lik kitlenin iktidar partisinden sonra oy vereceği ikinci partinin MHP olduğunu, yüzde 30'luk kesimin de öncelikli tercihinin MHP olduğu gerçeğiyle MHP'nin tek başına iktidar yolunun var olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

MHP İÇİN MÜCADELEM SÜRECEK
"Bizim kuşağımız çok zor dönemlerden işkencelerden geçti. Ancak bizim hareketimizden muhbir de çıkmadı, pişmanlık duyan da çıkmadı. Ben geleneğimize inanıyorum güveniyorum" diyen Meral Akşener, "Ben MHP için mücadele için çabamı sürdüreceğim. MHP'yi daha ileriye götürmek için gayretimizi sürdüreceğiz. Farz-ı Muhal Genel Başkan olmamamız halinde ben MHP'de milletvekili adayı olmayacağım. Yapılan araştırmalarda Ben milliyetçiyim diyen sayısı yüzde 80, Türk Milliyetçisiyim diyen yüzde 30 ve ben dindarım diyen sayısı da ortada. Biz bunun için çalışırsak çok farklı rakamlar elde etmek mümkün. Biz oy alamamışsak biz kalkıp milletimizi suçlayamayız. Biz niçin oy alamadık sorusunu kendi kendimize sormamız halinde seçmenimizin bize teveccühünün olacağına inanıyoruz" dedi. 

OY ARTSAYDI BURADA OLMAZDIM
MHP'nin okumuş, yazmış, siyasi mantığı, bu ülke için hedefleri ve projeleri olan bir hareket olduğuna dikkati çeken Meral Akşener, "Geçen Kurultay'da sayın Bahçeli'ye oy verdiler. Biz o üyelerin ferasetine inanıyoruz. Biz gelin Kurultay düzenleyelim ve eşit şekilde yarışalım. Sonucuna da hep birlikte katlanalım. Eğer MHP her seçimde daha fazla oy alsaydı o zaman bu toplantı yapılmayacaktı. Eğer sonuç bir başarısızlıkla genel başkan da o sorumluluğu üstlenmek zorundadır. Bu yarışı bir demokrasi şöleni içinde ortaya koyalım diye gönül isterdi" ifadelerini kullandı.

Yazar: Haberci
Meral Akşener açıklama Meral Akşener MHP Akşener adaylık açıkladı mı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş