Betboo yeni giriş

Hayır kapısı, Gaziantep'teki bu camii yardım bekliyor

Gaziantep'in Yavuzeli İlçesi'nin ilk camisinin yeniden yapılması için yıkılan bölümleri, maddi imkansızlıklar nedeniyle yarım kaldı. Camii imamı, hayırseverlere çağrıda bulunarak, "Hayır kapısına yardım eli uzatın" dedi.

Hayır kapısı, Gaziantep'teki bu camii yardım bekliyor

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinin ilk camisi olan Merkez Cami'nin yeniden yapılmak üzere yıkılan şadırvan, lojman ve tuvaletleri, geçen 6 aya rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle yapılamadı. İnşaatın sürebilmesi için hayırseverlerin yardımları bekleniyor. 

Yavuzeli ilçesinin ilk camisi olan Merkez Cami'nin, şadırvan, lojman ve tuvaletleri yenisi yapılmak üzere 9 Nisan 2015 günü yıkılmıştı. Yıkılan yere içerisinde Kur'an-ı Kerim Kursu ve imam-hatip lojmanı olan bir bina ve cami bahçesine yeni bir şadırvan ile tuvaletlerin yapılması planlanmıştı. Yenisi yapılmak üzere yıkılan alanlarda maddi imkansızlıklar nedeniyle 6 aydır herhangi bir çalışma yapılamadı. Çalışmaların yapılabilmesi için cami hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekleniyor. 

CEMAAT ELİNDEN GELENİ YAPIYOR
Hayırseverlere yardım çağrısında bulunan Merkez Cami İmamı İlyas Yılmaz, “İlçemizdeki üç camiden biri ve 1960’tan bu güne kadar ibadete açık olan Camimiz, İlçemizin en eski camisidir. Tuvaletleri ve abdest alma yerleri yetersiz gelmektedir. Mahallemize uzun zaman yetecek Kuran kursu, tuvalet ve abdest alma yerlerine yenisinin yapılması ve inşaata başlanması için hayırsever kişi ve kuruluşların ilgisine ihtiyacımız var. Cemaatimiz elinden gelen yardımları yapmaktadır, ama bu yardımlar yeterli gelmemektedir. Bu durumda inşaatı devam ettirmekte zorlanıyoruz. İnşaatın devam etmesi için bir an önce maddi olarak tüm Yavuzelili hemşehrilerimizden ve yardımsever vatandaşlarımızdan yardım beklemekteyiz. Ayrıca kum, Demir, Çimento, Briket gibi yardımlar da kabul edilmektedir” dedi. 

Yavuzeli Müftülüğü ile yapılan görüşme sonunda Merkez Cami inşaatı için yardım hesabı açıldığını belirten Yılmaz, yardım yapmak isteyenlerin müftülüğe veya kendisine ulaşabileceğini kaydetti.

Yazar: Haberci
yavuzeli camisi yardım gaziantep haberi cami yardımı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş