Betboo yeni giriş

Karadeniz yoluna dev kayalar düştü. Ulaşım kapandı

Trabzon ile Erzurum'u birbirine bağlayan karayolunda aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Kayalar yola düştü. Polis ulaşımı kapattı. Bir otobüsün saniyelerle kayalardan kurtulduğu öğrenildi.

Karadeniz yoluna dev kayalar düştü. Ulaşım kapandı

Gümüşhane’de öğlen saatlerinde başlayan ve 11 saat boyunca devam eden yağmurun ardından Trabzon-Erzurum karayolunun şehir geçişinde heyelan meydana geldi. Şehit Teğmen Murat Akçay köprüsü karşısında gerçekleşen olayda, transit yol kenarında bulunan ve önceki yıllarda tel kafese alınan dağın üst kısmından çok sayıda kaya parçası büyük bir gürültüyle yola düştü. 

1 SAAT YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yolun karşısında bulunan kaldırımlara kadar ulaşan kaya parçaları nedeniyle karayolu çift taraflı olarak geçici şekilde trafiğe kapatılırken, ağır tonajlı araçların geçişine kontrollü izin, küçük araçların geçişine ise şehir içinden izin verildi. Olaydan yaklaşık 1 saat sonra karayolları ekiplerinin gelerek yolu temizlemesinin ardından yol tekrar ulaşıma açıldı.

2 HAFTA ÖNCE YİNE YAŞANMIŞ
Olayın meydana geldiği bölgenin hemen bitişiğinde bulunan çağrı merkezi çalışanları 2 hafta önce yine böyle bir olayın meydana geldiğini, hatta sıçrayan taşların çağrı merkezinin camlarını bile kırdığını söyledi. Heyelanın gerçekleşmesinden saniyeler önce yoldan bir otobüsün geçtiğini ve kılpayı kurtulduğunu kaydeden görgü tanıkları, kayaların yolu tamamen araç geçişine kapattığını belirtti.

VATANDAŞLARI DİNLEYEN OLMAMIŞ!
Gündüz saatlerinde üniversite, lise ve kamu personelinin servis ve dolmuş bekleme noktası olması nedeniyle oldukça yoğun olan bölgede olayın gece gerçekleşmesi olası bir faciayı önlerken, çok sayıda vatandaşın bölgede tedbir alınması için tüm kurumlara müracaat ettiği fakat bir gelişme olmadığı öğrenildi.

Yazar: Haberci
karayoluna taş düştü trabzon-erzurum yolu heyelan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş