Betboo yeni giriş

Yine Didim yine Suriyeli göçmen faciası

Aydın Didim'de Suriyeli göçmenlerin lastik botları yine battı. 29 kişi soğuk sularda boğulmaktan kurtuldu fakat biri bebek 2 kişi hala kayıp.

Yine Didim yine Suriyeli göçmen faciası

Aydın'ın Didim ilçesinde Suriye uyruklu mültecileri taşıyan lastik bot battı. Ölüm kalım savaşı yaşanan denizde balıkçıların yardımıyla 29 kişi kurtarıldı. Denizde kayıp olan 1'i bebek 2 kişi için arama çalışması başlatıldığı öğrenildi. Aydın'ın Didim İlçesinde, Mavişehir Sahili'nden sabaha karşı yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına geçmek için denize açılan lastik bot, kötü hava koşulları nedeniyle battı. Suriye uyruklu 31 mülteciyi taşıyan botu fark eden balıkçılar, 29 göçmeni kurtarıp Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Kurtarma çalışması başlatan ekipler, 29 kişiyi karaya çıkartmayı başarırken, kayıp olduğu belirtilen biri 3 aylık bebek olmak üzere 2 göçmenin ise bulamadığı öğrenildi. Çalışmaların devam ettiği belrtildi.

Bugüne kadar Ege sularından Yunanistan'a geçmek isteyen pek çok Suriyeli'nin ölüm haberi gelmesine rağmen umuda yolculuk devam ediyor. Şişme botlarla yapılan bir yolculuk daha sonu ulaşamadan bitti. Bir bebek kayıp.

Yazar: Haberci
Suriyeli göçmen kaza şişme bot faciası didim suriyeli bebek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş