Betboo yeni giriş

Zuckerberg 45 milyar doları harcıyor.Bakın nerede

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, değeri 45 milyar doları bulan hisselerini kullanma kararı aldı. Zuckerberg'in eşinin de destek verdiği ve 'küçük bir katkı' olarak yorumlanan bu harcama için bakın ne açıklama yapıldı.

Zuckerberg 45 milyar doları harcıyor.Bakın nerede

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, geçen hafta dünyaya gelen kızları Max'a hitaben yazdıkları mektupta, milyarlarca dolarlık bir söz verdi. Mark Zuckerberg'in Facebook hesabından yayınlanan mektupta genç çift, tüm ebeveynler gibi çocuklarını daha iyi bir dünyada yetiştirmek istediklerini belirterek, bunun için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade etti. Mektuplarında kızlarına, "Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var" diye seslenen çift, oluşturacakları "Chan Zuckerberg Vakfı" için bugünkü değeri yaklaşık 45 milyar doları olan Facebook hisselerinin yüzde 99'unu hayattayken kullanacaklarını açıkladı.
 
KÜÇÜK KATKI
Sağlayacakları finansmanın, vakfın öncelikle odaklanacağı; kişiselleştirilmiş eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası konularında halihazırda yürütülen çalışmalara "küçük bir katkı" olacağını kaydeden Zuckerberg çifti, "Biz de diğerleri gibi elimizden geleni yapmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

KIZININ ADI MAX
Zuckerberg, dünyaya gelen kızının ismini Max koymuştu. Doğduğunu şöyle duyurdu, "Biz dünyaya gelen kızımız Max'i ağırlamaktan çok mutluyuz. Herkes mutlu ve sağlıklı. Tüm sevginiz ve hamilelik boyunca desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Bizim küçük ailemizin içinde artık çok sevinç var.

Yazar: Haberci
mark zuckerberg Chan Zuckerberg Vakfı Priscilla Chan Zuckerberg'in kızı Max
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş