Betboo yeni giriş

Her şeyi anlatan o fotoğraflar, fazla söze gerek var mı?

3 Aralık Dünya Engelliler Günü geldi, çattı. Bir anne düşünün, hayatının baharında yürüme yeteneğini kaybediyor. Oğlu da onun gününde doğuyor. Kapıda evladını karşılayan bir annenin fotoğrafı aslında bugünün ne demek istediğini çok iyi anlatıyor.

Her şeyi anlatan o fotoğraflar, fazla söze gerek var mı?

Dünya'da kutlanan 3 Aralık Engelliler Günü geldi, bir kaç gün öncesinden kaymakamlardan, valilere, milletvekillerinden, sendikalara kadar herkes süslenmiş cümlelerle birer mesaj yayımlamaya başladı. Hiç birini kullanmadık. Bugün anılacak bir gün değil, ders alınacak bir gün. 

3 ANLAMLI FOTOĞRAF
kupurhaber.com yazarı Fatma Altuntaş, hayatının en güzel günlerinde yaşadığı depremle birlikte şok yaşadı. Bir gün önce gülüp, oynayan, koşabilen Altuntaş, artık tekerlekli sandalyede bir kişinin yardımıyla bir şeyler yapabilen, çocuklarını her anne gibi parka götürürken, şimdi onları uzaktan seyreden biri haline geldi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ya, sevgili yazarımız aslında çok anlamlı fotoğraf gönderdi. Anlamlı bakabilene anlamlı, anlamlı görebilene ve hissedebilene anlamlı. 

BUGÜN ONLARIN GÜNÜ
Oğlu 3 Aralık'ta doğan Fatma Altuntaş, okul dönüşü yolunu gözlediği oğlunu her gün evinin girişinde karşılıyor ve ona sarılıyor. Belki onunla yan yana yürüyemiyor ama onunla birlikte büyüyor. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, bugün onların günü. Aslında çok şeyler yazmaya gerek duyuyorduk. Fakat bu fotoğraflar her şeyi anlatıyor. 

EN GÜZEL YATAK HASTANE YATAĞI
Altuntaş'ın dediği gibi, "Hayatlarınızın engeli değiliz biz. Bizi destekleyenler kadar, dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünenlerde var. Onlara diyorum ki, bir gün sizlerde tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunuzda en güzel yatakların kendi yatağınız olmadığını hastane yatakları olduğunu anlarsınız. Zamanın ve sağlığınızın kıymetini bilin. Eliniz ayağınız tutarken çok şey yapabilirsiniz.. YA BİZ...!" İşte vaktiniz varken sağlımızın kıymetini bilelim, 'Herkes bir engelli adayı' denirken, yarına yürüyerek, yazarak girmenin hayalini kurmayın. Engelli bireylere hak ettiği değeri verelim, çünkü onlarda biz kendimizi görüyoruz. 

Yazarımız Fatma Altuntaş'ın yazısını okumak için TIKLAYINIZ.

Yorum: Mehmet Ertuğrul

Yazar: Haberci
Engelliler Günü engelli olmak en güzel yatak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş