Betboo yeni giriş

Mobil EDS trafikte ceza yağdırıyor, rekor rakama ulaştı

Trafikte sabit ve belirli noktalardaki radar uygulaması farklı bir boyuta taşındı. Bir araç üzerine monte edilen hareketli kamera ve elektronik algılamalarda ihlal yapanlara ceza yağıyor. Mobil EDS'lerden kaçış yok. Araç, 1 milyon 117 bin TL ceza kesti

Mobil EDS trafikte ceza yağdırıyor, rekor rakama ulaştı

Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesi'nce uygulamaya konulan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), mobil araç üzerine monte edildi ve trafik ihlallerine ceza yağdırıyor. Araç bugüne kadar 1 milyon 117 bin TL ceza kesti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, 2013 yılının temmuz ayında, yaya ve araçların can ve mal emniyetinin korunmasının sağlaması amacıyla hizmete alınan Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (Mobil EDS), trafik canavarına geçit vermiyor. Parklanma, hız ve emniyet şeridi ihlallerinden kaynaklanan trafik problemlerini önlemek amacıyla hizmete giren Mobil EDS’de, 21 Ekim 2013 tarihinde bu yana İdari Para Ceza Uygulaması yapılıyor. 

HAREKETLİ KAMERA SİSTEMİ
Mobil EDS aracı, sabit ihlal tespit noktalarının kurulma olanağının bulunmadığı bölgelerde denetleme yapabiliyor. En ileri teknolojiye sahip hareketli kameralar ve yüksek kapasiteli algılayıcılarla donatılmış mobil denetleme aracı, 2013 yılından bu yana Kocaeli trafiğinde hizmet veriyor. Araç, üstünde bulunan kameralar ve elektronik algılama sistemleri aracılığıyla, belirlenen alanı kontrol altında tutarak hız ihlali yapan, belirlenen süre üzerinde park ihlali yapan ve şerit ihlali yapan araçları otomatik olarak tespit eden ve ihlal resimlerini alarak kayıt sistemine kaydeden bilgisayar, kamera, yazılım ve diğer donanımları içeriyor.

ARAÇTAKİ DONANIM
Aracın kabiliyetleri arasında; Park İhlal Tespiti, Emniyet Şeridi İhlal Tespiti, Koridor Hız İhlal Tespiti, Yüksek Hızlı 3G Haberleşme, Merkeze Veri İletimi, İhlal Resim Kayıtları, 360 Derece Kamera, Gözlük Tipi Kamera ile Tespit işlemleri yer alıyor. 

MİLYON TL'YE ULAŞAN CEZALAR
Mobil EDS Aracı tarafından, 2013 yılı içinde 762 Adet İdari Yaptırıma 58.905 TL, 2014 yılı içinde 6776 Adet İdari Yaptırıma 546.000 TL, 2015 yılı içinde (30 Kasım 2015 itibari ile) 5746 Adet İdari Yaptırıma 512.336 TL İdari Yaptırım Tutarı ile toplamda 13.284 Adet İdari Yaptırıma 1 milyon 117 bin 241 TL İdari Yaptırım tutarı uygulandı.

Yazar: Haberci
mobil eds mobil radar kocaeli radar aracı hareketli kamera sistemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş