Betboo yeni giriş

Fransa'dan sonra Amerika'da saldırı haberi, 25 yaralı

Fransa'da yaşanan terör saldırısının ardından ABD'de de silahlı saldırı olduğu bilgisi geldi. 25 kişinin yaralandığı bir saldırı olayı yaşandı.

Fransa'dan sonra Amerika'da saldırı haberi, 25 yaralı

ABD'nin California eyaletinde golf sahasında silahlı saldırı yaşandığı öğrenildi. Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan saldırının ardından ABD'de yapılan bu saldırının neden yapıldığıyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. İlk gelen haberlere göre 25 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Geçen haftada Colorado'da bir aile planlama kliniğinde silahlı saldırı yaşanmış ve biri polis üç kişi ölmüş, dokuz kişi de yaralanmıştı.

Paris'teki eş zamanlı saldırılarda da yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan olaylar sonrası teröre tepki gösteren açıklamalar oldu. ABD'deki saldırının sebebi ise araştırılıyor. Ölüm olayı yaşanıp yaşanmadığı henüz netlik kazanmadı. 

Fransa Parlamentosu'nu oluşturan üst kanat olan Senato, olağanüstü hal kararını 3 ay daha uzatılmasına karar verdi. 130 kişinin öldüğü Paris saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü halin 3 ay uzatılmasını öngören yasa tasarısı Fransa Ulusal Meclisi tarafından kabul edilmiş ve onaylanmak üzere Senato'ya gönderilmişti. Senato'da bugün yapılan oylamada, oy birliği ile tasarının kabul edildiği bildirildi.

Önemli ülkeler tetikte, olası bir saldırıya karşı her önlemi almış durumdalar.

Yazar: Haberci
amerika saldırı abd saldırı abd silahlı eylem california saldırı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş