Yarbay'ın sözleri tartışılıyor

Şehit kardeşinin cenazesindeki isyanıyla dikkat çeken Yarbay'ın sözlerini PKK savunucusu gazete manşet yaptı. Türk rütbeli askeri ilk kez böyle bir gazetede yer alırken, Yarbay'ın sözlerine tepki gösteren de destek veren de var.

Yarbay'ın sözleri tartışılıyor

Şırnak'taki terör saldırısında şehit düşen Ali Alkan'ın cenazesine kardeşi Yarbay Mehmet Alkan'ın haykırışı damga vurmuştu. Rütbeli Alkan'ın sözlerini PKK'nın savunuculuğunu yapan, internet sitesi mahkemece kapatılan Özgür Gündem Gazetesi manşet yaptı. Türkiye, Yarbay'ın isyanı haklı mı değil mi onu tartışıyor. 

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye’de törenle son yolculuğuna uğurlanırken, resmi üniformasıyla Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, "

"Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git" demişti. Güçlükle sakinleştirilen şehit ağabeyi Yarbay Alkan'ın sözlerini Türkiye tartışmaya başladı. 

Öte yandan Yarbay'ın o sözlerini PKK'nın yayın organı olarak bilinen Özgür Gündem manşetine taşıdı. "Saray'ın savaşına 'yarbay' isyanı" diye yazan gazete, yayın tarihinde ilk kez bir Türk komutanını övecek şekilde haber yapması dikkati çekti. 

YARBAYLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME HABERİ OKUMAK İÇİN ALTTAKİ RESME TIKLAYINIZ.

 

 

Yazar:
yarbay mehmet alkan ali alkan şehit cenazesi gerçek gündem gazetesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.