Betboo yeni giriş

Özgecan Arslan cinayetiyle ilgili bakandan açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Özgecan Arslan'ın katiline verilen müebbet hapis cezasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Özgecan Arslan cinayetiyle ilgili bakandan açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahil olarak ilk duruşmasından itibaren takip ettiği Özgecan Arslan davasının bugün görülen karar duruşmasında sanıklar A. Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, sanıklara verilen ağırlaştırılmış müebbet cezasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Kadına yönelik şiddet konusunda simge haline gelen bu davada Mahkemenin sanıklar hakkında indirim kararı vermemesi toplum vicdanını rahatlatmıştır. Mahkemenin verdiği kararda, kamuoyunda “Özgecan yasası” olarak bilinen “İyi hal ve haksız tahrik” indirimlerinin kaldırılmasını öngören tasarıdaki maddelerin tümünün uygulaması sevindiricidir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bundan sonra da kadına yönelik şiddet davalarının takipçisi olacağız" dedi.

Mersin’inTarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katillerine ceza yağdı. Minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken (26), babası Necmettin Altındöken (50) ve arkadaşı Fatih Gökçe (20), “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Mahkeme ayrıca Ahmet Suphi Altındöken’e “hürriyetten yoksun kılma ve nitelikli cinsel cinsel saldırı” suçundan 36 yıl, Fatih Gökçe’ye ise “Cinsel saldırı” suçundan 24 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme cezalarda indirim uygulamadı. 

Yazar: Haberci
özgecan aslan özgecan katili cezası bakan sema ramazanoğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş