Betboo yeni giriş

Mardin'de 15 terörist öldürüldü, 2 YDG-H'li yakalandı

Mardin Derik'te, bir haftada 15 terörist öldürüldü. 2 YDG-H üyesi ise de yakalandı. Sıcak çatışmaların yaşandığı Mardin'de 7 günün bilançosu korkutucu.

Mardin'de 15 terörist öldürüldü, 2 YDG-H'li yakalandı

Mardin Valiliği, Derik'te sokağa çıkma yasağının sürdüğü süre boyunca yapılan operasyonda 15 teröristin öldürüldüğünü, 2 YDG-H üyesinin yakalandığını açıkladı. Valilik, Derik'te bir askerin şehit olduğu hatırlatılarak, 3 özel harekat görevlisinin hafif, bir askerin ise ağır şekilde yaralandığını açıkladı.

Mardin Valiliği tarafından açıklanan açıklamada; "Derik'te 27.11.2015 - 03.12.2015 tarihlerinde düzenlenen operasyonlarda '8 adet barikat kaldırılmış, 2 adet hendek kapatılmış, 7 adet tuzaklama bomba düzeneği imha edilmiş, Güvenlik güçlerimize yönelik 7 adet roketatarlı saldırı düzenlenmiş, Güvenlik güçlerimize ve zırhlı araçlarımıza saldırı yapan 15 PKK/KCK terör örgütü mensubu şahıs etkisiz hale getirilmiş ve YDG-H mensubu 2 terörist yakalanmıştır. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca düzenlenen roketatarlı-bombalı/ silahlı saldırılarda 1 askerimiz şehit olmuş, 3 özel harekât görevlimiz hafif, 1 askerimiz ise ağır şekilde yaralanmıştır" denildi.

Yazar: Haberci
mardin terör mardin valiliği mardin derik terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş