Betboo yeni giriş

Metruk binadaki muhabbet kuşları yanarak telef oldu

Bursa'da metruk bir binada yetiştirilen muhabbet kuşları, çıkan yangında telef oldu. Pek çoğu yavrulu muhabbet kuşlarının olduğu binayı kimin ne sebeple yaktığı araştırılıyor.

Metruk binadaki muhabbet kuşları yanarak telef oldu

Bursa’nın Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Mollaarap Mahallesi'nde metruk bir binada yangın çıktı. Yangında evin ikinci katında bulunan 20 adet muhabbet kuşu dumandan zehirlenerek telef oldu. Pek çoğu yavrulu olan kuşların böyle bir binada üretilmesi de şaşkınlık yarattı. Ev, işyeri ve çatı arası gibi yerlerde üretilen muhabbet kuşlarının, metruk binada kim ve kimler tarafından yetiştirildiği de araştırılıyor. 

MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ
Kullanılamaz hale gelen binadaki kuşların üretiminden gelir elde ediliyor. Öyle ki, bir muhabbet kuşu 2 aylık dönemde 4-5 yavru verebiliyor. Bu yavrular da 1 ay sonra pet shop sahiplerine tanesi 15-25 TL arası değişen fiyatlardan satılıyor. Bazıları için heves, bazıları için geçim kaynağı olan bu üretim şekli, hayvanlar için de eziyet olabiliyor. Soğuk ve yatılımsız ortamda pek çok kuş da ölebiliyor.

Bursa'daki yangınla ilgili olarak da çıkardığı iddia edilen Ç.K. güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Polis olayı soruşturuyor. 

Yazar: Haberci
muhabbet kuşu muhabbet kuşu telef bursa yangın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş