MHP'li Milletvekili: Baraj altında kalabiliriz

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, olası bir erken seçimde partisinin işinin zor olduğuna dikkati çekerek, 'baraj altında kalınabilir' uyarısı yaptı, önerilerini sundu.

MHP'li Milletvekili: Baraj altında kalabiliriz

MHP'nin geçtiğimiz dönem Milletvekili Sinan Oğan, yaşanan terör olayları nedeniyle HDP'nin oy kaybı yaşamayacağını fakat MHP'nin 2002'de olduğu gibi baraj altında kalabileceğini söyledi.

Devlet Bahçeli tarafından 7 Haziran'da yapılan seçimlerde milletvekili adayı gösterilmeyen Sinan Oğan, Milliyet Gazetesi'nden Tunca Bengin'e konuştu. Terör örgütü PKK'nın saldırılarının HDP'nin değil MHP'nin milletvekili sayısını etkileyeceğini söyleyen Oğan, "PKK'nın eylemleri doğuda HDP'ye yarar. Çatışma devam ederse polisin rahat gezemediği bir sokakta seçmeni geçtim, aday gezebilir mi? Batıda radikal HDP'lilerin saflarını sıklaştırır, AKP'ye kızıp oy verenler açısından ise tersi olabilir. İkisi harmanladığında da HDP 10'un üstünde ama 13'ün altında olur. Bu da HDP'nin milletvekili sayısını etkilemez, ancak MHP'yi etkiler" dedi.

AYRIŞTIRMA GERÇEKLEŞMELİ
MHP'nin işinin zor olduğunu söyleyen Oğan, 'Ama' ile başlayan, "Bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, ki bu büyük bir enerji, ciddi bir strateji ve kadrolar gerektiriyor. Bunu başarabilirse yani 1999'daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002' deki hezimeti yaşayabilir" önerisinde bulundu. 

Sinan Oğan'ın MHP'de genel başkan olması için sosyal medyadan kampanya yürütülmüştü. 

Yazar:
Milletvekili Sinan Oğan mhp mhp baraj sorunu mhp ye öneri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.