Betboo yeni giriş

Marmara depremi Bursa'ya sıçradı, 3,8 şiddetinde deprem

Marmara Bölgesi'nde yaşanan depremlere yenisi eklendi. Bursa sabaha karşı 3,8 şiddetinde depremle sarsıldı. Deprem Mudanya'dan da hissedildi.

Marmara depremi Bursa'ya sıçradı, 3,8 şiddetinde deprem

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, Bursa ve Mudanya'da da hissedildi. Bursa'nın Gemlik İlçesinde dün gece meydana gelen 3,8 büyüklüğündeki deprem paniğe sebep oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından kaydedilen deprem saat 22.53'te meydana geldi. Merkez üssü Gemlik Körfezi olarak bildirilen ve 4.3 kilometre derinlikte meydana gelen 3.8 büyüklüğündeki deprem, Gemlik'in yanı sıra Mudanya ve Bursa'nın merkez ilçelerinde hissedildi. 

Depremle birlikte Yalova ve İstanbul'un bazı semtlerinde de panik yaşandığı öğrenildi. Depremi hissedenler korkulu anlar yaşadı. Yakınlarını arayanlarında olduğu gelen bilgiler arasında. 

900 YILDIR DEPREM YOK
İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, deprem tehlikesinin Marmara’ya kaydığını belirterek, “Gemlik fayında 900 yıldır deprem yok. Bu kadar sessizlikten sonra ortaya çıkaracağı enerji oldukça fazla” demişti.

Geçtiğimiz günlerde de Marmara Denizi'nde Richter Ölçeği'ne göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. 7.7 kilometre derinlikte oluşan sarsıntı, İstanbul ve çevresinde hissedilmişti. 3 kez ard arda sallanan Marmara'da vatandaşlarda korku ve panik hakim olmuştu. İstanbul'da beklenen büyük deprem böyle mi gelecek? 

Yazar: Haberci
bursa deprem bursa gemlik deprem mudanya deprem marmara deprem
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş