Betboo yeni giriş

Nusaybin'de siviller zarar görmesin diye yasak başladı, evlerini terk ediyorlar

Nusaybin'de artan terör olayları nedeniyle operasyon için düğmeye basıldı. Kaymakamlık, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı kararı aldı. Vatandaşlar evini terk etmeye başladı.

Nusaybin'de siviller zarar görmesin diye yasak başladı, evlerini terk ediyorlar

Nusaybin Kaymakamlığı, sabah saat 07.00 itibariyle Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir Mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Mardin'in Nusaybin ilçesinde kaymakamlık, saat 07.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, “Nusaybin ilçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince belirtilen bölgelerde (Abdulkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi,) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 6 Aralık 2015 Pazar günü saat 07.00 itibari ile ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşların uyması, kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” denildi.

VATANDAŞLAR EVİNİ TERK EDİYOR
Nusaybin Kaymakamlığı tarafından 4 mahallede hendek ve barikatları kapatmak için sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından bazı vatandaşlar evlerini terk etti. Nusaybin Abdulkadir Paşa, Fırat, Yenişehir ve Dicle Mahallerinde bulunan hendek ve barikatları kaldırmak için saat 07.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilanıyla beraber bazı vatandaşlar yanlarına aldıkları eşyalarıyla birlikte mahallelerden çıkarak başka mahallelerdeki akrabalarının yanlarına gitti.

Yazar: Haberci
mardin haber nusaybin yasak nusaybin terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş