Betboo yeni giriş

En acı tablo, 2 şehit 3 yetim

Türkiye'nin refah ve huzuru için görev yapan 2 askerimiz daha şehit edildi. Bu askerlerimizden geriye biri 3 aylık, 3 çocuk yetim kaldı. Onlar babalarıyla gurur duyuyor.

En acı tablo, 2 şehit 3 yetim

Son günlerde artan terör olaylarında mücadele eden asker ve polisimizin gün geçmiyor ki acı haberini almayalım. Önceki gün Şırnak’ın Cizre ilçesinde askerlerin bulunduğu araca teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 2 askerimiz şehit olmuştu. Şehit Astsubay Mehmet Burak Demirci’nin 3 aylık, şehit Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun da 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Vatan savunmasında şehit olan babalarının yetim çocukları Türk halkına emanet.

KİRALAYACAKLARI ARACI TARADILAR
Şırnak’ın Cizre ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığında görevli personelin özel aracını değiştirmek üzere gittiği oto kiralamadan deneme amaçlı aldığı araç ile Nusaybin Caddesi’nde seyir halinde iken PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından silahlı saldırı uğradılar. Cizre'nin Nusaybin Caddesindeki saldırı sonucu araçta bulunan Jandarma Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu ve Jandarma Astsubay Mehmet Burak Demirci şehit oldu.

YARALILAR TEDAVİ ALTINDA
Jandarma Astsubay Mehmet Burak Demirci’nin eşi Hümeyra Demirci Cizre Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olarak çalıştığı ve 3 ay önce bir çocuğunun dünyaya geldiği öğrenildi. Jandarma Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun ise iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Saldırıda yaralı kurtulan Jandarma Astsubay Arif Bayraktutar ve Uzman Çavuş Mehmet Yurdakul olay yerine gelen ambulans ile Cizre Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

ASKERİ TAKİP Mİ ETTİLER?
Deneme amaçlı aldıkları aracın PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından ateşe verildiği öğrenildi. Askerlerin otomobillerini de yakan teröristleri etkisiz hale getirmek için ilçede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Teröristlerin, askerleri takip ettikleri ve bu eylemi gerçekleştirdikleri tahmin ediliyor.

Yazar: Haberci
Şehit Halil Karakuşoğlu şehit mehmet burak demirci şehit çocukları şırnak şehit
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş