Yürekleri yakan sel felaketi

Artvin'de yaşanan sel felaketi 7 kişinin ölümüne neden oldu. Metrelerce yükselen sel suları yaşamı durma noktasına getirdi. Sel, maddi hasardan çok manevi hasar bıraktı.

Yürekleri yakan sel felaketi

Yılın neredeyse 3 mevsimini yağışlı geçiren Artvin, dün gece başlayan aşırı yağmura teslim oldu. Derelerin taştığı sel felaketinde 7 kişi hayatını kaybetti. Araçlar, evler sular altında kaldı. Artvinlinin hayalleri de, sel sularına kapıldı. Geriye yürek dağlayan feryatlar, evini ve arabasını kaybedenler, can kurtarma telaşına düşen insanlar kaldı. 

Artvin Arhavi ve Hopa İlçesi'nde başlayan aşırı yağışlar aralıksız olarak devam etti. Meydana gelen aşırı yağış nedeniyle sel afeti ve heyelanlar oldu. Sel nedeniyle Artvin İl AFAD Müdürlüğünden 10, Erzurum İl AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nden 10, Rize İl AFAD Müdürlüğünden 5 ve Trabzon İl AFAD Müdürlüğünden 6 kişi olmak üzere toplam 31 kişilik arama kurtarma ekibi çağırıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 adet helikopter de Samsun’dan Artvin'e geldi. 

Tüm sokakların sular altında kaldığı sel felaketinde, 7 kişinin öldüğü bildirildi. Kayıp 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları da devam ediyor. Sel, ev ve işlerini de etkiledi. Neredeyse tüm dükkanlar sel sularının altında kaldı. Arhavi’de Hacılar Mahallesi’nde iki dere taştı, bir çok araç sel sularına kapıldı. Tırlar neredeyse kaybolacak kadar su taşkınıyla doldu. 

kupurhaber.com editörleri olarak, Artvin'deki bu sel felaketinde can verenlere Allah'tan rahmet, yakınlarını, evini, arabasını, hayallerini kaybedenlere de rabbimizin sabır vermesini diliyoruz. 

Yazar:
sel felaketi artvinde yürekler yandı hopa sel felaketi arhavi sel felaketi afad hayaller sular altında kaldı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.