Betboo yeni giriş

Boşnak ve Türk öğrenciler Afrika'da gönül köprüsü kurdu

TİKA, Boşnak ve Türk üniversite öğrencilerini Afrika'ya götürerek, orada gönül köprüsü kurmalarına vesile oldu. Afrikalı öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip, onlara hediyeler verildi.

Boşnak ve Türk öğrenciler Afrika'da gönül köprüsü kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın desteği ve Genç Boşnaklar Derneği’nin organizasyonunda 34 Boşnak ve Türk üniversite öğrencisi 5 farklı Afrika ülkesinde hem Afrika’yı tecrübe ettiler hem de yardım yapmanın mutluluğunu yaşadı. 

5 FARKLI ÜLKEYE GİDİLDİ
TİKA Dünya gençlerinin bilinçlenmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Genç Boşnaklar Derneği tarafından organize edilen “Sınırları Aşmak, Dostlar Edinmek” başlıklı proje kapsamında Bosna Hersek’ten ve Türkiye’den 34 Boşnak ve Türk üniversite öğrencisini 5 farklı Afrika ülkesine göndererek öğrencilerin hem Afrika tecrübesi edinmesine hem de dünyanın farklı coğrafyalarının yaşadığı güçlükler konusunda bilinçlenmesine katkıda bulundu.

Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya, Sudan ve Tanzanya’ya ilk kez giden öğrenciler, bir yandan TİKA’nın ve bölgede faaliyet gösteren yerel STK’ların çalışmalarını yakından görme fırsatı elde etti. Öte yandan gitmiş oldukları ülkelerde okul malzemesi, gıda dağıtımı, okul ve sağlık ocağı tadilatı gibi proje çalışmalarına gönüllü olarak iştirak edildi. 

Afrika seyahatleri sırasında yaşadıklarını dile getiren öğrenciler Afrika ile ilgili gelecekte de gönüllü faaliyetlerde yer almak istediklerini dile getirerek, dünyanın bu zor coğrafyasını tanımalarına katkıda bulunduğu için TİKA’ya teşekkür etti.

Yazar: Haberci
tika çalışmaları tika boşnak öğrenciler tika afrika gezisi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş