Betboo yeni giriş

Yıl 2016'ya girerken, eğitimin içler acısı hali fotoğraflandı

Mardin'in Midyat İlçesi'nde bin 200 öğrenciye hizmet veren bir okulun yolları, yağmurlarda çamur deryasına dönüyor. 2016'nın yaklaştığı şu günlerde, eğitimin içerisindeki durum düşündürüyor. Veliler ise durumun düzeltilmemesine tepkili.

Yıl 2016'ya girerken, eğitimin içler acısı hali fotoğraflandı

Medeniyetler Şehri Mardin'in Midyat İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde eğitim sisteminde içinde bulunduğumuz çağa yakışmayan görüntüler geldi. Mardin doğumlu merhum Vali Kemal Nehzoroğlu'nun ismini alan bin 200 öğrencili, ilkokul ve ortaokulun yolları görenleri çileden çıkarıyor.

YETKİLİ MAKAMLAR TEDBİR ALMIYOR İDDİASI
Kışın kapıyı çaldığı şu günlerde okulun yollarında oluşan su birikintileri ve çamurlar, öğrenci ve velileri isyan ettiriyor. Özellikle yağmur sonrasında yol neredeyse çamur deryasına dönüyor ve okula gitmek isteyen öğrencilerin üzerleri kirleniyor. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, belediye, kaymakamlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bilgi verildiği ve buna rağmen bir tedbir alınmadığı öne sürülüyor. 

ÇOCUĞUMUZU OKULA GÖNDERMEYECEĞİZ
İsminin açıklanmasını istemeyen bir veli, "Yaşanan durumdan şikayetçiyiz. Böyle devam edecekse, çocuklarımızı zor şartlar altında eğitim görmektense, hiç göndermeyeceğiz. Bu okulda bin 200'ü aşkın öğrenci var ve her gün çocuklarımız bu yolu kullanıyor. Yağmurlu havalarda hele ki sabah okula gidişlerde, elbiseleri kirleniyor. Akşama kadar okulda böyle dolaşmak zorunda kalıyorlar. Çamur, ayakkabılarına yapışıyor. Yetkililerden duruma el atmasını istiyoruz" dedi. 

EDİTÖR NOTU
Kupurhaber.com olarak, bizler de böyle bir eğitim yapılmasının günümüz şartlarına uygun olmadığını belirtir, yetkililerin duruma el atması için üzerine düşeni yapmasını isteriz. Bir taraftan, çocuklar okula gitsin diye çabalanırken, öteki taraftan var olan mevcut kişilerin okula ulaşımını zorlaştırmak veya çare bulamamak akıllara soru işareti getiriyor. En kısa sürede, yolun alt yapı veya üst yapısının yapılacağını ümid ediyoruz.

Yazar: Haberci
Vali Kemal Nehzoroğlu okul yolu çamur mardin midyat
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş