Seçim için geri sayım başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Sabah Başbakan Davutoğlu'nu çağıran Erdoğan, seçimler için geri sayımı da başlattı.

Seçim için geri sayım başladı

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ı Beştepe'ye çağıran Erdoğan, genel seçimlerle ilgili herkesin merakla beklediği bir karar aldı. Erdoğan'ın seçimlerin yenilenmesini istediği açıklandı. 

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Anayasal süre içerisinde hükümet kurulamadığına dikkat çekilerek, seçimlerin yenilenmesi kararının alınma zarureti doğduğu belirtildi. Açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz ile istişare ederek, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104. ve 116. maddelerinin kendisine verdiği yetkiye istinaden, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar vermişlerdir" denildi.

BAŞBAKAN SABAH KÜLLİYE'DE

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabah 11.00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Beştepe'deki Külliye'ye çağırdı. Burada da Davutoğlu'na Bakanlar Kurulu oluşturması için yetki vermesi bekleniyor. 

Seçim kararının alınmasıyla birlikte, geri sayım da başlamış oldu. YSK'nın partilere tebliğ ettiği tarihte bir değişiklik olmazsa Türkiye 1 Kasım'da sandık başına gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmet Yılmaz ile 4saat süren bir görüşme yaptı. 

Yazar:
cumhurbaşkanı erdoğan ismet yılmaz erken seçim kararı seçim için geri sayım başbakan davutoğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.