Betboo yeni giriş

Çorum'da terör alarmı, askere silah sıktılar

Çorum'da devriye gezen askeri araca ateş edilmesiyle güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Askerin karşılık verilmesiyle kişi veya kişilerin kaçtığı bildiriliyor. Karayolunda oluşturulan noktada polis tek tek sorgulama yapıyor. Kaçan şüpheliler terör şüphesiyle aranıyor.

Çorum'da terör alarmı, askere silah sıktılar

Karadeniz'de Giresun ve Trabzon'da görülen teröristler, Çorum'a da mı geldi? Gece yarısı devriye gezen Jandarma aracına ateş edildiği iddiası var. Trafik ve Terörle Mücadele ekipleri, terör şüphesi ile operasyon başlattı. Karayolunda kurulan arama noktasında tek tek sorgulama yapılıyor. 

UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI
Merkeze bağlı Harmancık köyü yakınlarında İl Merkez Jandarma Komutanlığı'nda görevli uzman jandarma çavuş ve iki erin devriye görevi yaptıkları sırada kendilerine ateş açıldığı iddia edildi. Kimliği belirsiz silahlı kişi yada kişilerin takip edildiği sırada kendilerine ateş açıldığını ve karşılık verdiklerini bildirmeleri üzerine İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Olay sırasında ateş açan kişi ya da kişileri takibi sırasında bacağını incittiği öğrenilen uzman çavuş, bölgeye sevk edilen ambulansla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 

KARAYOLUNDA 'TERÖR' MERKEZLİ DENETLEME
Bölgeye sevk edilen komando birliklerinin, kaçtıkları iddia edilen şahısların bulunması için çalışmalarını sürdürürken, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince de bölgeye giden Laçin-Çorum Karayolu'nun il merkezi girişi ile Laçin ve Osmancık ilçelerinde kontrol noktası oluşturuldu. Trafik ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Laçin istikametinden gelen araç ve sürücüler detaylı kontrolden geçirildi.

Jandarma ekiplerince bölgede terör şüphesi de dahil olmak üzere olayın aydınlatılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Yazar: Haberci
çorum terör çorum askere kurşun çorum jandarma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş