Betboo yeni giriş

Donmak üzereyken kurtarılan Suriyeli bebek kurtarılamadı

Aydın'da Türkiye'den Yunanistan'a gitmek için kullandıkları şişme botu batan Suriyeliler yine ölüm kalım savaşı verdi. Bunların içerisinde 6 aylık olan bir bebek, donmak üzereyken bulundu ama yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Donmak üzereyken kurtarılan Suriyeli bebek kurtarılamadı

Ülkelerindeki iç savaş ve karışıklık nedeniyle kaçan Suriyeliler, Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmek için Yunanistan'a erişmenin planlarını yapmaya devam ediyor. Ege Denizi'ni kullanarak karşı kıyıya geçmek isteyen Suriyeliler, 30-40 ve 50 kişi bindikleri botların soğuk denizde patlaması sonucu yaşam mücadelesi veriyorlar. Yine aynı olay geldi fakat bu kez yürekler burkuldu, 6 aylık Mehmet Kerem, annesiyle düştüğü soğuk Ege sularına dayanamadı.

Didim'in Tekağaç mevkisi açıklarında alabora tekneden denize düşen ve soğuktan donmak üzere olan 18 Suriyeli göçmenin tedavisine başlandı. Kurtarılan Suriyeliler arasında yer alan yaşları 6 ila 12 arasında değişen 6 çocuk ile 3 yetişkin ambulanslarla Söke ve Aydın’daki hastanelere sevk edildi. Suriyeliler için sosyal medyada yapılan çağrıya kayıtsız kalmayan çok sayıda vatandaş, hastaneye elbise getirdi. Elbiseler, sırılsıklam olan Suriyelilere dağıtıldı.

6 AYLIK HAYATI DENİZDE BİTTİ
Tekne faciasında hayatını kaybeden ve adının Mehmet Kerem olduğu öğrenilen 6 aylık bebeğin cansız bedeni ambulansla getirildiği Didim Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde bir sağlık görevlisinin kucağında taşındı. Morga indirilen Mehmet Kerem'in cansız bedenini gören sağlık görevlileri ve hasta yakınları duygusal anlar yaşadı. Sahil Güvenlik ekiplerinin denizdeki arama kurtarma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, alabora olan teknede yaklaşık 40 kişinin bulunduğu iddia edildi.

 

Yazar: Haberci
suriyeli ege denizi mehmet kerem bebek aydın didim
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş