Betboo yeni giriş

Yusufelili muhtarlara mini saray

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtarları Külliye'de toplaması kendine örnek edinen Yusufeli Belediyesi bir çalışma başlattı. Başkan Eyüp Aytekin muhtarlar için adeta mini bir saray yaptırıyor.

Yusufelili muhtarlara mini saray

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde her hafta muhtarları ağırlıyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alan Artvin'in Yusufeli Belediyesi bir çalışma başlattı. Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'in Artvin İşkur ile birlikte yaptığı çalışmayla ilçedeki muhtarlar bir araya gelecek aynı zamanda sosyal aktivitelerinde burada yapabilecek. 

Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarların kullanımı için  muhtar evi yapıyor. Belediye binasının karşısında yer alacak olan muhtar evi tek kat olarak inşaa ediliyor. Artvin İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından düzenlenen projede (TYÇP) Yusufeli Belediyesi'nde bulunan elemanlar hızlı bir tempoda çalışıyor. 2016 yılında hizmete geçicek olan muhtar odasının iç dizaynı da Yusufeli Belediyesi tarafından bitirilip muhtarlara teslim edilecek. 

MUHTARLARA HAYIRLI OLSUN
Muhtar odasının ilçe merkezi ve köylerdeki muhtarlar, ilçe ve köy halkı için daha güzel olacağını dile getiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, "Hedeflerimizin arasında hem ilçe merkezlerinde hem de köylerimizdeki muhtarlarımızın işlerini daha kolay halledebilecek bir ortam sağlamak. Bir sivil toplum çatısı altında onların işlerini kolaylaştırmaya yardım ediyoruz. Bu önemli bir ihtiyaçtı. Muhtar evinin tüm muhtarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu çalışmalarımızdan sonra ilçemizde ve köylerimizde yeni kurulan Muhtarlar Birliği de mekana kavuşmuş olacak" dedi.

Yazar: Haberci
yusufeli belediyesi muhtar evi mini saray
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş