Gazeteci Ahmet Hakan'ın istifa bilmecesi çözüldü

Gazeteci Ahmet Hakan'ın CNN Türk'ten 'istifa etti' haberleri kısa sürede dilden dile dolandı. Hatta iş, 'Tazminat alamadı' hikayelerine geçti. Bilmece Ahmet Hakan'ın yaptığı açıklamayla çözüldü. İşte olayın gerçek yüzü.

Gazeteci Ahmet Hakan'ın istifa bilmecesi çözüldü

Gazeteci ve Televizyon Programcısı Ahmet Hakan'ın istifa ettiği haberlerinin büyümesi ve abartılması üzerine bir açıklama geldi. Tarafsız Bölge programına başlamadan açıklama yapan Hakan, iddialara yanıt verdi. 

Ahmet Hakan, CNN Türk'ten istifa ettiğine dair haberleri Tarafsız Bölge programında gülümseyerek yalanladı. "Görevimin başındayım" diyen Ahmet Hakan, "Bugün intirnet sitelerinde, sosyal medyeda benim CNN Türk'ten istifa ettiğime dair nereden kaynaklandığını bilemediğim bir haber çıkmış. Bizim bir atasözümüz var. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye. Burada ateş yok, ama duman çıktı. Öyle bir şey yok. Görevimizin başındayız" dedi.

BU DUMAN NASIL ÇIKTI?
Ahmet Hakan'ın açıklamasıyla 'Ateş olmayan yerden, bu duman nasıl çıktı?' soruları akla geliyor. Bunun için de haberi okutma derdinde olan bazı gazetecilerin ortaya çıkardığı anlaşılıyor. Öyle ki, yapılan haberler hep aynı kalıp ve yazım hatalarıyla yüzlerce sitede yer aldı. Büyüyen iddialar, yerini gerçekliğe bıraktı. Sosyal Medya'da Ahmet Hakan'ı sevenler ve sevmeyenler yorumlar yapmaya başladı. Ta ki, Ahmet Hakan çıkıp programda olayları yalanlayınca, bu kez 'Ahmet Hakan istifa etti mi, işte yanıtı' başlığıyla atıldı haberler. 

Yazar: Haberci
ahmet hakan ahmet hakan istifa tarafsız bölge
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.